کمبود پوشک مشکل جدی معلولان و شیرخواران در کشور

۱۳۹۷/۰۶/۱۵ - ۱۱:۲۴ - کد خبر: 252920
کمبود پوشک مشکل جدی معلولان و شیرخواران در کشور

سلامت نیوز:معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: امروز کمبود پوشک مشکل جدی شیرخواران و معلولان در کشور است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ابتکار ،حسین نحوی نژاد معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: در چند سال گذشته بهزیستی با مشکلات زیادی مواجه بوده است، اما امسال علاوه بر بحران‌های اقتصادی مشکلات جدیدی رخ داده است که تاکنون تجربه آن را نداشتیم، ما در ادوار گذشته با گرانی تجهیزات رو به رو بوده ایم، اما تجربه نبود تجهیزات را نداشته ایم.

وی با بیان اینکه اقشار آسیب‌پذیر با مشکلات بیشتری مواجه هستند، عنوان کرد: در حال حاضر در زمینه پوشک با مشکلات جدی‌ مواجه هستیم، این وسیله مورد نیاز بزرگسالان و هم شیرخواران است و در این زمینه جایگزینی وجود ندارد، چرا که باعث مشکلات عدیده‌ای برای معلولان می‌شود.

معاون توانبخشی با بیان اینکه بودجه سازمان بهزیستی ۶ دهم درصد بودجه عمومی کشور است، ادامه داد: از ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار سازمان بهزیستی، حدود یک هزار میلیارد تومان سهم حوزه توانبخشی است و ۸۰۰ میلیارد تومان نیز مربوط به یارانه نگهداری از معلولان در مراکز است.

نحوی نژاد ادامه داد: ۱۴ هزار فرد مجهول الهویه در مراکز بهزیستی کشور وجود دارد، همچنین تمام هزینه‌های بهزیستی صرف تجهیزات نمی‌شود و مشکلات دیگری را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.08731s, 19q