رییس داروخانه 13 آبان اعلام کرد

کمبود داروهای شیمی‌درمانی به دلیل بدهی

۱۳۹۷/۰۶/۱۵ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 252927
کمبود داروهای شیمی‌درمانی به دلیل بدهی

سلامت نیوز:رییس داروخانه ۱۳ آبان با اشاره به علت کمبود داروهای شیمی‌درمانی در این داروخانه، گفت: ممکن است گاهی به علت بدهکاری نتوانیم این داروها را تامین کنیم، اما حداقل تا به حال کمبود این داروها موقتی بوده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از جهان صنعت ،محمدرضا روئینی درباره برخی خبرها مبنی بر کمبود داروهای بیماران هموفیلی و شیمی‌درمانی‌ گفت: در زمینه داروی بیماران هموفیلی مشکل کمبود نداریم. اما چون این داروها کاملا رایگان هستند و گران‌قیمت‌ هم محسوب می‌شوند، گاهی اوقات از داخل به خارج از کشور قاچاق می‌شوند و یا از چرخه توزیع قانونی در کشور گرفته شده و به شبکه غیرقانونی توزیع وارد می‌شود.
بالاخره ممکن است به ندرت ببینیم بیماری به اندازه نیازش دارو می‌گیرد، اما همه این داروهای مورد نیازش را مصرف نمی‌کند و قسمتی از دارویش را به دیگران می‌دهد.


او بیان کرد: گاهی هم می‌بینیم نسخ جعلی در این حوزه وارد مجموعه می‌شود. البته در این زمینه وزارت بهداشت برای اینکه نسخه جعلی وارد سیستم نشود، پرونده‌های بیماران خاص از جمله بیماران هموفیلی را در اختیار دارد و ما هم در داروخانه باید نسخه به نسخه آنها را برای جلوگیری از این قضیه وارد سایت کنیم.
بنابراین مشخص است که چه پزشکی نسخه نوشته، چه کسی بیمار است و چه تعداد دارو دریافت کرده است. یکی از علل ازدحام در داروخانه ۱۳ آبان هم انجام همین فرآیندهای کنترلی است که وزارت بهداشت دستور داده به ازای هر نسخه اعمال کنیم تا توزیع دارو قابلیت ردیابی داشته باشد.
روئینی تاکید کرد: در عین حال در زمینه داروی بیماران هموفیلی کمبودی نداریم.

البته شاید گاهی داروخانه ۱۳ آبان به دلیل حجم بدهی به تامین‌کنندگان، این داروها را نداشته باشد، اما مراکز دیگر آنها را دارند. البته هنوز هم در مجموعه داروخانه‌های وابسته به ۱۳ آبان کمبود جدی در داروهای بیماران هموفیلی پیش نیامده است.
او درباره داروهای شیمی‌درمانی نیز گفت: باید توجه کرد که اقلام داروهای شیمی‌درمانی بسیار متنوع و گران‌قیمت هستند. به عنوان مثال ممکن است داروخانه ۱۳ آبان این داروها را نداشته باشد، اما در جاهای دیگر داروی شیمی‌درمانی موجود بوده که ما بیماران را به آنجا
راهنمایی می‌کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.34767s, 18q