شهریاری تشریح کرد:

شرایط واردات داروهای بیماران سرطانی

۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۱۴:۳۸ - کد خبر: 253341
شرایط واردات داروهای بیماران سرطانی

سلامت نیوز: رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه ممانعت از تجویز دارو خارج از قانون برنامه ششم توسعه توسط پزشکان الزامی است،گفت: ورود داروهای بیماران سرطانی در شرایطی که داروی مشابه داخلی متناسب با شرایط بیمار نیست، منعی ندارد .

به گزارش سلامت نیوز، حسینعلی شهریاری درگفت‌وگو با خانه ملت درباره وضعیت ورود داروهای خارجی برای بیماران خاص و سرطانی،گفت: ورود داروهای خارجی که مشابه داخلی در چرخه تولید دارند، بطورکلی برطبق قانون برنامه ششم توسعه ممنوع است، اما وزارت بهداشت و درمان تهمیداتی در این زمینه پیش بینی کرده است که اگر بیماری با وجود مشابه داخلی دارو نیاز به داروی خارجی داشته باشد، منعی برای ورود دارو برای درمان بیمار وجود نداشته باشد.

نماینده مردم زاهدان درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پزشکانی که خارج از قانون برنامه ششم توسعه نسخه‌های برای بیماران تجویزمی‌کنند، می بایست برطبق قانون تحت پیگیری قراربگیرند ، اما اگر بیماران در مواردی به داروی تولید داخلی حساسیت داشته باشند یا نیاز به دارو ی خارجی برای درمان داشته باشد، ممانعتی برای ورود دارو وجود دارند.

وی با بیان اینکه نمی توان اعلام کرد که داروهای خارجی بطور کل بدون عوارض هستند اما داروی داخلی عارضه دارد تصریح کرد: برای سهولت دسترسی بیماران برای دستیابی به دارو، پزشکان برطبق قانون باید داروهای داخلی در اولویت تجویز قرار دهند، مگر در موارد استثنا که بیمار نیاز به داروی خاصی دارد .

رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس بابیان اینکه ممانعت از تجویز دارو خارج از قانون برنامه ششم توسعه توسط پزشکان الزامی است یادآورشد: ورود داروهای بیماران سرطانی در شرایطی که دارو مشابه داخلی متناسب با شرایط بیمار نیست، منعی ندارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.79804s, 18q