رشد جهانی دسترسی به داروی پیشگیری از اچ‌آی‌وی

۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۱۶:۳۷ - کد خبر: 253352
رشد جهانی دسترسی به داروی پیشگیری از اچ‌آی‌وی

سلامت نیوز:نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد داروی پیشگیری از اچ آی وی (HIV) هم‌اکنون در دسترس تعداد بیشتری از افراد نیازمند به آن قرار دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بررسی‌های آماری تایید می‌کند که بیش از یک نفر از هر ۹ نفر در سراسر جهان که برای به حداقل رساندن خطر آلوده شدن به HIV نیازمند مصرف روزانه قرص هستند، این دارو را دریافت می‌کنند.

این دارو که به اسم PrEP شناخته شده در برابر HIV به شدت تاثیرگذار است هرچند، بسیاری از مردم جهان این دارو را دریافت نمی کنند چرا که از وجود آن آگاهی ندارند، به این دارو دسترسی ندارند یا از توانایی پرداخت هزینه های آن ناتوان هستند.

در بررسی اخیر، کارشناسان به ارزیابی اطلاعات موجود در ۷۲ مطالعه که در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۸ انجام گرفت، پرداختند و مشخص شد مصرف این دارو در میان افرادی که مجبور به دریافت آن هستند افزایش یافته است.

به گزارش ژاپن تودی، کارشناسان همچنین تاکید کردند: تنها در آمریکا حدود ۱.۲ میلیون نفر باید از داروی PrEP استفاده کنند در حالی که در فاصله سال‌های ۲۰۱۲ تا اوایل ۲۰۱۷ میلادی حدود ۱۲۰ هزار نفر برای دریافت این دارو اقدام کرده‌اند و این آمار نشان می‌دهد که بسیاری از افراد هنوز از مصرف آن محروم هستند.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.2807s, 19q