آیا مصرف سرکه سیب در درمان آرتریت موثر است؟

۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۱۰:۴۰ - کد خبر: 254050
آیا مصرف سرکه سیب در درمان آرتریت موثر است؟

سلامت نیوز: بسیاری از مردم معتقدند سرکه سیب دارای خواص ضد التهابی است، و برخی منابع می گویند که می تواند علائم آرتریت را کاهش دهد. آرتریت یک بیماری التهابی است که موجب درد و تورم در مفاصل می شود، تحرک را محدود می کند و سبب آسیب به مفاصل می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، به گفته برخی از افراد مصرف مقدار کمی از شربت رقیق شده سرکه سیب می تواند به کاهش علائم آرتریت کمک کند.

بسیاری از افراد از داروهای ضد التهابی استاندارد مانند ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) برای کنترل التهاب استفاده می کنند. بعضی افراد همچنین غذاهای ضد التهابی خاصی را در رژیم غذایی خود برای مدیریت علائم خود دارند.

با این حال، طرفداران سرکه سیب معتقدند که سرکه سیب حاوی خواص ضد التهابی است که می تواند به علائم آرتریت، از جمله درد و تورم، به همان شیوه ای که دارو دارد، کمک کند.

سرکه سیب حاوی پکتین (ژله گیاهی) است. با این حال، با توجه به بنیاد آرتروز، هیچ تحقیقی وجود ندارد که نشان دهد آیا پکتین می تواند به درد آرتریت کمک کند یا خیر.

افراد مبتلا به آرتریت ممکن است با حفظ وزن سالم علائم خود را از بین ببرند، زیرا فشار روی مفاصلشان کاهش می یابد. سرکه سیب سرخ ممکن است به افراد مبتلا به آرتریت کمک کند تا وزن کم کنند.

برخی از تحقیقات نشان می دهد که سرکه ها، از جمله سرکه سیب، می تواند به کنترل قند خون و کاهش وزن کمک کند. با این حال، تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است.

عوارض جانبی سرکه سیب بسیار کم است، اما این عوارض محدود می تواند شامل موارد زیر باشد:


• مسائل گوارشی
• فرسایش مینای دندان
• مشکلات پوستی
• تحریک گلو

منبع: www.medicalnewstoday.com

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.72936s, 19q