مصرف زياد ويتامين ب ‪ ۳‬مسموميت هاي خطرناك به دنبال دارد

۱۳۸۶/۰۱/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2542
مصرف زياد ويتامين ب ‪ ۳‬مسموميت هاي خطرناك به دنبال دارد

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازخبرگزاري يونايتدپرس از فيلادلفيا، محققان از "بيمارستان اطفال فيلادلفيا" و "دانشگاه فيلادلفيا" گزارش دادند، دو بزرگسال و دو نوجوان كه با هدف از بين بردن آثار مواد مخدر در آزمايش ادرار، مقدار زيادي نياسين مصرف كرده بودند مسموم شدند.

در اين مطالعه كه در نشريه "گزارش پزشكي اضطراري" منتشر شده، آمده است بيماران بزرگسال به خارش پوست و نوجوانان به واكنش‌هاي از جمله مسموم شدن كبد، كم شدن قند در خون، حالت تهوع، استفراغ و سرگيجه مبتلا شدند كه اين واكنشها بالقوه مي‌تواند جان آنها را به خطر اندازد.

دكتر "مانوج كي. ميتال" كه رياست اين مطالعه را بر عهده داشت گفت، هر چهار بيمار پس از درمان در بيمارستان بهبود يافتند.

ميتال در بيانيه‌اي اعلام كرد، از آنجا كه اثر نياسين بر فرآيندهاي سوخت و ساز بدن امري شناخته شده است، عده‌اي بدون كوچكترين پايه و اساسي مدعي مي‌شوند كه اين دارو مي‌تواند به سرعت بدن را از وجود مواد مخدر مانند كانابيس و كوكائين پاك كند.

وي گفت در هر حال مصرف نياسين به مقدار زياد، مسموميت به دنبال دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.72391s, 18q