مقامات بهداشتی استرالیا تاکید کردند

حل معمای تغییر رنگ پرتقال‌های تازه قاچ‌شده!

۱۳۹۷/۰۷/۰۴ - ۱۴:۴۷ - کد خبر: 254478
حل معمای تغییر رنگ پرتقال‌های تازه قاچ‌شده!

سلامت نیوز:مقامات بهداشتی استرالیا می‌گویند معمایی را که در اوایل ماه جاری گمانه‌زنی‌های بسیاری به دنبال داشته، حل کرده‌اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این معما زمانی مطرح شد که یک زن استرالیایی پس از مشاهده تغییر رنگ پرتقال‌هایی که قاچ می‌کرد، خواستار انجام تحقیقاتی برای کشف علت این اتفاق شد.

دانشمندان اکنون نشان‌ داده‌اند این امر به دلیل واکنشی طبیعی بین پرتقال‌ و یک چاقوی تازه تیز شده بوده و هیچ خطری برای سلامتی ندارد.

یکی از شیمی‌دان‌های استرالیایی اعلام کرده برای تعیین علت تغییر رنگ این پرتقال‌ها آزمایش‌های بسیاری انجام شد و نتایج آزمایش‌ها نشان داد آنتوسیانین که آنتی‌اکسیدانی طبیعی در پرتقال است با ذرات آهنِ جدا شده از چاقوی تازه تیز شده واکنش داده و باعث تغییر رنگ پرتقال به رنگ بنفش می‌شود.

به گزارش بی‌بی‌سی، دانشمندان با تاکید بر این که این پرتقال‌های تغییر رنگ داده شده برای سلامتی مضر نیستند، این تحقیقات را غیرمعمول دانسته و اعلام کرده‌اند تغییر رنگ در نمونه‌های خون، ادرار، آب، خاک، ماهی و مواد غذایی رایج است اما تغییر رنگ در یک پرتقال برای آن‌ها تازگی داشته است.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.81282s, 18q