استفاده ازجاروهای دستی موجب بروز حساسیت‌های آلرژیك تنفسی یا پوستی می‌شود

۱۳۸۹/۱۲/۲۱ - ۱۲:۲۷ - کد خبر: 25481
استفاده ازجاروهای دستی موجب بروز حساسیت‌های آلرژیك تنفسی یا پوستی می‌شود
سلامت نیوز :در آستانه سال نو و توجه به فرهنگ نظافت عمومی در منازل و محل كار، دبیر انجمن متخصصین پوست و مو ایران درباره استفاده از مواد شوینده هشدار داد و گفت: از آن جایی كه اسیدیته (PH) پوست بین 5 تا 6 است باید مراقب بود تا این تعادل طبیعی بوسیله مواد شوینده و پاك كننده قلیایی و یا اسیدی برهم نخورد.

به گزارش  ایسنا، دكتر محمد گلشنی با بیان این مطلب گفت: شستشوی البسه، درها و دیوارها، ظروف و هر آنچه به عنوان دكوراسیون در منزل، نیاز به گردگیری دارد اگرچه با پیشرفت‌های تكنولوژی از طریق وسایل برقی یا ابزارهای فاقد نیاز به دخالت دست نظافت می‌شود، اما باید دانست كه استفاده از دستكش‌های دو لایه كه لایه داخلی آن نخ و لایه خارجی آن پلاستیكی و غیرقابل نفوذ است بهترین اقدام به شمار می‌رود.

دبیر انجمن متخصصین پوست و مو ایران گفت: هنگام گردگیری، ذراتی موسوم به فومیت در هوا پراكنده می‌شوند كه می‌تواند سبب ایجاد آلرژی‌های مختلف در افراد به ویژه كودكان شود.

وی با بیان اینكه بهره گیری از جاروهای برقی با مكش و كیسه‌های استاندارد و سالم بهترین گزینه در مقابل استفاده از جاروهای دستی است، گفت: جاروهای دستی آلودگی‌ها را در هوا منتشر كرده و موجب بروز حساسیت‌های آلرژیك تنفسی یا پوستی می‌شود كه قرمزی پوست و یا سرفه و سوزش چشم و خارش آن از مهمترین پیامدهای این گونه آلرژی‌هاست.

وی پیشنهاد كرد تا همه هموطنان در این روزها كه هنوز به دلیل هوای سرد، رطوبت كافی در محیط كار و زندگی وجود ندارد از دستگاه بخورد سرد كه وظیفه آن مرطوب كردن فضای منزل و تامین لطافت و نرمی پوست بدن می‌باشد بهره بگیرند. همچنین همه افراد به ویژه كودكان و كهنسالان اعم از دارای پوست‌های خشك و یا چرب باید از كرم‌های مرطوب كننده مخصوص پوست‌های خشك و یا چرب استفاده كنند تا از خشكی پوست و عوارض آن دور باشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.37489s, 18q