بازنشستگان از نظام پزشکی هم می‌روند

۱۳۹۷/۰۷/۲۲ - ۱۱:۴۵ - کد خبر: 255846
بازنشستگان از نظام پزشکی هم می‌روند

سلامت نیوز:نائب رئیس شورای عالی نظام پزشکی گفت: افرادی که طبق مصوبه شورای عالی نظام پزشکی مبنی بر منع بکارگیری بازنشستگان در این سازمان مشغول به کار هستند، از نظام پزشکی می روند.

به گزارش سلامت نیوز، ایرنا نوشت: عزت الله گل علیزاده روز یکشنبه گفت: سازمان نظام پزشکی تابع قانون مدیریت خدمات کشوری نیست ولی خود شورای عالی نظام پزشکی قبل از مصوبه اخیر مجلس، مصوبه ای داشت که بکارگیری بازنشستگان را در این سازمان ممنوع کرده است.

نمایندگان در جلسه علنی دوم مرداد 97 طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را با 194 رأی موافق تصویب کردند که بر اساس این طرح بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی به استثنای روسای قوا، معاون اول رئیس جمهوری، نواب رئیس مجلس، اعضای شورای نگهبان، وزیران، نمایندگان مجلس و معاونان رئیس جمهوری ممنوع است.

گل علیزاده درباره تعداد افرادی که در سازمان نظام پزشکی مشمول این قانون می شوند، اظهار داشت: اینکه چه تعداد از افراد شاغل در سازمان نظام پزشکی در کشور مشمول مصوبه منع بکارگیری بازنشستگان هستند، بنده آمار دقیقی ندارم اما در سازمان مرکزی نظام پزشکی پنج تا 6 نفر بازنشسته هستند. وی خاطرنشان کرد: البته اکنون تعدادی از بازنشستگانی که در سازمان نظام پزشکی فعالیت دارند، از این سازمان حقوق دریافت نمی کنند. در دوره قبل از مجموع 6 معاونت و رئیس کل سازمان نظام پزشکی، فقط دو معاون از این سازمان حقوق دریافت می کردند. در دوره اخیر هم دو معاون از سازمان نظام پزشکی حقوق دریافت می کنند.

مسئولان نظام پزشکی حقوق نمی‌گیرند

وی خاطرنشان کرد: در مجموع در کل کشور بیش از 200 هیات مدیره نظام پزشکی فعالیت دارد که هیچ کدام از روسا و معاونان در نظام پزشکی شهرستان ها حقوقی دریافت نمی کنند، حتی کسانی که در هیات مدیره، دادسراها و هیات های انتظامی اعم از بدوی، تجدید نظر و عالی فعالیت می کنند، نیز هیچ حقوقی دریافت نمی کنند. رئیس کمیسیون نظارت ماده 15 سازمان نظام پزشکی ادامه داد: در سازمان مرکزی نظام پزشکی در دوره قبل از 6 معاون، فقط دو معاون حقوق می گرفتند و اکنون نیز دو نفر از معاونان حقوق بگیر هستند و بقیه هیچ حقوقی دریافت نمی کنند.

وی درباره فیش حقوق یکی از معاونان سازمان نظام پزشکی که در فضای مجازی منتشر شده بود، این گونه توضیح داد و گفت: فیشی که منتشر شده، مربوط به یکی از معاونان بود که بخشی از مبلغ آن مربوط به اضافه کار بوده است که می بایست بررسی شود این مبلغ اضافه کاری مربوط به چه میزان کارکرد و چند ماه است. البته باید گفت که این موضوع فضاسازی شده و می خواهند بگویند نظام پزشکی حقوق بالایی پرداخت می کند اما این گونه نیست. شورای عالی نظام پزشکی نیز بر حسب وظیفه نظارتی، درخواست ارائه اطلاعات پرداختی همه مدیران سازمان را صادر کرده است. نائب رئیس شورای عالی نظام پزشکی گفت: اصولا کار در نظام پزشکی بدون دریافت حقوق است و همکاران - به غیر از کارکنان که حقوق و مزایا دریافت می کنند - در کل کشور که حدود چهار تا پنج هزار نفر در نظام پزشکی فعالیت می کنند، هیچ یک از افراد حقوق دریافت نمی کند.

وی درباره اینکه گفته می شود حقوق دریافتی همکاران نظام پزشکی رقم های بالایی است، اظهار داشت: براساس مصوبه شورای عالی نظام پزشکی در سال 84 مبنای پرداخت حقوق مسئولان سازمان بر اساس هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران است که تاکنون در سازمان نظام پزشکی به مراتب کمتر بوده است.
وی اضافه کرد: پرداخت حقوق های بالا در نظام پزشکی صحت ندارد و اکنون در سازمان مرکزی نظام پزشکی، رئیس کل سازمان، تمام روسای نظام پزشکی، معاونان (به غیر از دو معاون)، اعضای هیات مدیره ها، دادستان ها و نیز همه اعضای هیات های بدوی، تجدید نظر و هیات عالی انتظامی هیچ کدام از سازمان نظام پزشکی حقوق نمی گیرند.
گل علیزاده افزود: بدیهی است در صورت پرداخت هرگونه حقوق نامتعارف به طور قطع بازرسان سازمان وظیفه دارند که موضوع را گزارش کنند و وظیفه شورای عالی نظام پزشکی نیز پیگیری، نظارت و برخورد قانونی خواهد بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
30.29889s, 18q