آسيب هاي خانواده ايراني، جدي تر از هميشه شده است

۱۳۹۷/۰۷/۲۴ - ۱۲:۲۷ - کد خبر: 256019

سلامت نیوز:خانواده مهم‌ترین نهاد اجتماعی است و آنچه برای ما به‌عنوان جامعه اسلامی مورد نظر است باید خانواده ای پیشرو و استوار داشته باشیم. امروز در تمام دنیا پیشرفت کشورها از رهگذر خانواده ها اتفاق می افتد و مهم‌ترین رکن تولید و تربیت نسل بشر خانواده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از قانون ،کمال اکبری معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی در نشست خبری اولین کنگره ملی خانواده افزود: در نگاه دینی و داشته های قدیمی ما هم توجه ویژه ای به خانواده شده و به فرمایش حضرت پیامبر(ص) هیچ بنایی در اسلام عزیزتر از ازدواج نیست.وی با اشاره به اولین کنگره ملی خانواده افزود: این کنگره هم بنا بر نیاز کشور طراحی و تدارک دیده شده است و مهم‌ترین کار مدنظر ما در این کنگره فعال سازی نهادهای مردمی و تشکل های عمومی کشور، فعالسازی نهادهای مردمی و تشکل های عمومی در موضوعات مورد نیاز و هماهنگ کردن مداخلات صحیح و دقیق سازمان‌های مردم نهاد در امور اجتماعی کشور است. امور اجتماعی باید از سوی مردم مورد توجه قرار گیرد و مردم نسبت به این مسائل حساس تر شوند. در واقع مردم هستند که باید به کنترل آسیب ها و افزایش نشاط و ساماندهی مسائل ورود کنند.

امروز سازمان‌های مردم نهاد توانمندی تشکیل شده است که وظیفه ما ساماندهی آن‌ها و استفاده از ظرفیت‌شان در حل آسیب‌هاست. در این کنگره هم نگاه ما این است که با هم افزایی و کنار هم قرار گرفتن سازمان‌های مردم نهاد بتوانیم از ظرفیت حداکثری آن‌ها بهره‌مند شویم. بنیاد ملی خانواده در این حوزه پیشقدم شده و کار و مسئولیت را برعهده گرفته تا با همکاری همه نهادها شاهد یک اتفاق بزرگ در حوزه خانواده باشیم. در این همایش که اولین همایش بزرگ نخبگان و سازمان‌های مردم نهاد حوزه خانواده در سطح کشور است، سازمان‌های مردمی در موضوع مهمی در کنار هم قرار می‌گیرند و برای هم افزایی و به اشتراک گذاشتن تجربیات مداخله در امور اجتماعی و ... با هم دیدار می کنند. امروز نزدیک به هزار سازمان مردم نهاد قابل توجه در کشور فعالند. در حوزه مشاوره، ازدواج، تهیه مایحتاج و ... امیدواریم این کنگره بتواند به عنوان سازماندهی کننده به افزایش خدمات و کاهش آسیب‌ها منجر شود. در ادامه اين نشست، مدیر عامل بنیاد ملی خانواده نيز گفت كه در اولین کنگره ملی خانواده در تهران، ۷۰۰ مجموعه مردمی گرد هم می آیند. رضا رویت گفت: هرگاه پای مردم در میان باشد، مشکل رفع شده ای باقی نمی ماند و بزرگ‌ترین بحران‌ها با حضور مردم مرتفع شده است. نمونه آن دفاع مقدس است که با وجود هجوم سراسری و بین المللی، با حضور مردم و البته ساماندهی آن‌ها رفع شد و به پیروزی انجامید. هرکجا مساله جدی وجود داشته باشد مردم دست در دست حاکمیت می‌گذارند و موضوع حل می‌شود.

رویت با بیان اینکه حوزه خانواده با مسائل و آسیب هایی روبه‌رو است، تصریح کرد: واقعیت این است که ما در بعضی حوزه‌ها، دارای آسیب های جدی هستیم. به نظر می رسد این حوزه هم اگر بخواهیم مسائلش به درستی رفع شود چاره ای جز این نیست که مردم ورود جدی داشته باشند.مدیر عامل بنیاد ملی خانواده با بیان اینکه هر کجا یک اتفاق خوب در حوزه خانواده می افتد، یک سر آن مردم و مجموعه های مردم نهاد قرار دارند، اظهار داشت: امروز در شیراز، یزد، اصفهان، شمال کشور و غیره شاهد حرکت های بسیار جدی مردمی در حوزه خانواده هستیم. هر کجا موفقیتی می بینیم یک بال و بازوی آن مردم هستند که به کمک حاکمیت آمده‌اند.مدیر عامل بنیاد ملی خانواده با بیان این مطلب که بیش از ۷۰۰ مجموعه مردمی در این کنگره گرد هم می‌آیند، گفت: هدف اصلی از برگزاری این کنگره در وهله اول شناسایی ظرفیت‌های مردمی است. محورها، ظرفیت ها و نوع فعالیت ها و توان سازمان های مردم نهاد به صورت اجمالی شناسایی شده و در گام بعدی این توانایی‌ها معرفی خواهد شد تا دستگاه های مرتبط و بهترین، فعال ترین و باسابقه ترین مجموعه های مردمی در نمایشگاهی که در جنب کنگره شکل می‌گیرد، معرفی شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.84303s, 18q