دو کودک در گناوه و اصفهان قربانی کودک‌آزاری شدند

سرنوشت غم‌انگیز دو کودک‌آزاری از گناوه تا اصفهان

۱۳۹۷/۰۷/۲۴ - ۱۴:۴۷ - کد خبر: 256031
سرنوشت غم‌انگیز دو کودک‌آزاری از گناوه تا اصفهان

سلامت نیوز:این‌بار در گناوه و اصفهان دو کودک خردسال قربانی خشم خانواده‌هایشان شدند و بدون هیچ گناهی درد را تحمل کردند. دختربچه ٧ساله در گناوه، با آب جوش سوخت و مجروح شد و به گفته خاله‌اش، پدرش او را به این حال و روز انداخته است. پدری که در دعوا با همسرش آب جوش را روی کودکش ریخت و او را مجروح کرد. پسربچه چهارساله هم در اصفهان بر اثر کتک‌کاری‌های خاله معتادش ضربه مغزی شد و در بیمارستان جان خود را از دست داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از شهروند ،ماجرای این پسربچه به سه‌روز پیش برمی‌گردد. زنی میانسال این کودک چهارساله را به مرکز بهداشتی در جرقویله سفلی در نیک‌آباد اصفهان برد. کودکی که با زور نفس می‌کشید و آن‌قدر کتک خورده بود که حتی نمی‌توانست صحبت کند. زن میانسال ادعا می‌کرد که خاله این کودک است و این بچه بر اثر تصادف با خودرو به چنین حال و روزی افتاده است. پزشکان بلافاصله اقدامات درمانی روی این بچه را انجام دادند، اما او نتوانست تاب بیاورد و در مرکز بهداشت تسلیم مرگ شد. چیزی که در این میان مشخص شد، این بود که پسربچه بر اثر تصادف با خودرو به این روز نیفتاده و آثار زخم و کبودی‌ها نشان از یک کودک‌آزاری تلخ می‌داد. این موضوع با فرار خاله کودک از مرکز بهداشت تأیید شد و ماموران پلیس در جریان ماجرا قرار گرفتند.


حسن جعفری‌هرندی بخشدار جرقویه سفلی درباره این حادثه کودک‌آزاری در نیک‌آباد گفت: «این کودک پسری چهارساله بود که بررسی‌های پلیسی نشان داد پدر و مادرش در زندان هستند. مادر این بچه بعد از زندانی‌شدنش، سرپرستی وی را به خاله‌اش که اهل یکی از استان‌های همجوار و ساکن نیک‌آباد بود، سپرده است. خاله این کودک چهارساله هم معتاد بود و گویا به دلیل شیطنت این کودک وی را بشدت کتک زده بود، اما وقتی می‌بیند که حال این کودک روبه وخامت می‌رود، وی را به مرکز بهداشت نیک‌آباد برده و ادعا می‌کند که این کودک بر اثر برخورد با خودرو درحال عبور به این وضع دچار شده است.»


او با بیان اینکه خاله این کودک به محض شنیدن خبر مرگ کودک از مرکز بهداشت متواری شده است، ادامه داد: «با پیگیری بهنگام نیروی انتظامی این متهم شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده است. درحال حاضر هم تحقیق در رابطه با این پرونده کودک‌آزاری در دادگاه نیک‌آباد در دست بررسی است.»


سرنوشت غم‌انگیز دختربچه ٧ساله
این درحالی است که در گناوه هم دختربچه‌ای قربانی خشم پدرش شد و با آب جوش سوخت. گویا زمانی که پدر و مادر این کودک با هم دعوا می‌کردند، ناگهان پدر آب جوش را روی کودک خود ریخته است.
سه روز پیش بود که دختری ۷ساله درحالی ‌که بشدت گریه می‌کرد و حال و روز خوبی نداشت، به بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه منتقل شد. این دختربچه در آغوش خاله‌اش بود که به بیمارستان انتقال یافت. خاله این دختر در همان دقایق اولیه مدعی شد که پدر کودک دخترش را با آب جوش سوزانده است .بلافاصله پزشکان درمان او را آغاز کردند. مسئول حراست بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه درباره جزییات این پرونده کودک‌آزاری گفت: «وقتی این دختربچه را به بیمارستان منتقل کردند، از شدت سوزش و درد گریه می‌کرد.

آب جوش روی بدنش ریخته بود، اما درحال حاضر حال این دختر بهتر است. این دختر که به دلیل کوچک‌بودن شهر نامش مطرح نمی‌شود، درحالی به بیمارستان انتقال یافت که در اثر ریختن آب جوش بر بدنش دچار ۴‌درصد سوختگی شده بود .خوشبختانه‌ درصد سوختگی بالا نبود و بعد از چندساعت درمان، پزشکان وی را ترخیص کردند. خاله این دختربچه مدعی بود زمانی که پدر و مادر این کودک با هم دعوا می‌کردند، ناگهان پدر آب جوش را روی کودک خود ریخته است. بررسی‌ها درخصوص این خبر حاکی از آن است که رفتار خشن پدر با همسر و فرزند خود برای اولین مرتبه نبوده و سابقه همسرآزاری و کودک‌آزاری متعددی داشته است.»درحال حاضر تحقیقات پلیسی روی این پرونده آغاز شده است تا زوایای پنهان این موضوع روشن شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.54243s, 20q