جدیدترین سیستم شستشوی گوش به روش بخار سرد طراحی و ساخته شد

۱۳۸۹/۱۲/۲۲ - ۱۵:۲۵ - کد خبر: 25604
سلامت نیوز :سیستم شستشوی گوش برای اولین بار با كاربردی آسان بدون داشتن درد برای بیماران و حذف عیوب دستگاههای جرمگیری قبلی، توسط پژوهشگران ایرانی طراحی و ساخته شد.
شیماعوض پور مخترع در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود:  با توجه به اینكه شستشوی گوش به طور معمول با آب و یا ساكشن انجام می شود و برای بیمار دردناك است به اجبار باید از قطره گلیسرینه استفاده كرد با طراحی و ساخت این دستگاه علاوه بر حذف قطره، درد نیز به طور محسوسی رفع می شود.
وی گفت:  اگر پرده گوش پاره باشد، شستشو با آب را نمی توان توصیه كرد ضمن اینكه ساكشن هم به گوش آسیب می رساند و شستشو با آب نیز گوش ر امستعد رشد قارچ ها می كند، لذا شستشو با بخار مضمون اصلی طرح جایگزینی است.
وی در خصوص طریقه كاركرد این سیستم تصریح كرد:  در  این وسیله كه به واسطه امواج اولتراسوئیك آب به بخار تبدیل شده و دمای آب را در تمام  مراحل انجام كار بوسیله دو عدد سنسور كنترل و  تنظیم می شود.
عوض پور، خاطر نشان كرد:  از بین رفتن سرگیجه بیمار هنگام جرم  گیری،‌حذف درد و استفاده از قطره گلیسیرینه،‌ كاهش 30 دقیقه ای زمان شستشوی گوش راحتی كاربر و پزشك، قابل نصب بروی تمام ست های موجود،‌از جمله مزایای طراحی این سیستم است.
وی  افزود:  در این سیستم تایمری نصب شده كه به طور اتوماتیك و طبق نظر و تشخیص پزشك و نوع جرم گوش، مدت زمان  كار را تنظیم كرده و محلولی كه شامل آب و پراكسیدهیدروژن برای تجزیه جرم گوش است را پس از پایان بخار دهی به  طور خودكار به مرحله دوم ساكشن می رساند.
وی درادامه  گفت: این طرح نمونه خارجی ندارد و مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی است و در دفتر ثبت شركتها ومالكیت صنعتی به شماره 648845 به ثبت رسیده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
dr bagheri
ايا دستگاه شستشوي جديد گوش به توليد انبوه رسيده اگر پاسخ مثبت است از كجا تهيه كنيم وقيمتش چنده؟
ملیحه برنا
مطلب راجع به گوش جالب بود
3.54297s, 20q