وقوع تصادف‌های پیاپی در حاشیه بزرگراه‌ها

۱۳۹۷/۰۷/۳۰ - ۱۱:۴۳ - کد خبر: 256467
وقوع تصادف‌های پیاپی در حاشیه بزرگراه‌ها

سلامت نیوز:رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از وقوع تصادفات پیاپی در حاشیه‌ بزرگراه‌ها در روزهای گذشته خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، سرهنگ محمد رازقی، رئیس مرکز کنترل ترافیک این پلیس اظهار کرد: روزهای گذشته چند مورد تصادف رخ داده که توقف در حاشیه بزرگراه، بر وقوع آن مؤثر بوده است. در این نوع تصادف سهمی از تقصیر متوجه کسی است که بنا به هر دلیلی ناچار شده در حاشیه بزرگراه متوقف شود، اما اصول امینی را رعایت نکرده است. عدم رعایت اصول ایمنی احتمال برخورد خودروهای عبوری را با خودرویی که در حاشیه بزرگراه متوقف شده افزایش می‌دهد.

رازقی در همین رابطه گفت: توقف در پیچ‌ها، محل‌هایی که دید محدود است یا توقف در هنگام تاریکی هوا و عدم استفاده از علائم ایمنی مانند مثلث خطر می‌تواند احتمال وقوع برخورد و تصادف را افزایش دهد؛ به‌ویژه در جاده‌های بین شهری و بزرگراه‌های شهری که سرعت تردد وسایل نقلیه در آن‌ها زیاد است. لازم است رانندگانی که بنا به هر دلیلی ناچار به توقف در حاشیه بزرگراه می‌شوند، هنگام روز در فاصله ۷۰ متری و هنگام شب تا فاصله ۲۵۰ متری عقب وسیله نقلیه خود مثلث خطر را قرار دهند.

وی همچنین توصیه کرد: رانندگان در حال تردد نیز باید توجه کافی به جلوی وسیله نقلیه خود داشته باشند و از انجام کارهایی مانند خوردن، آشامیدن و استفاده از تلفن همراه که باعث حواس‌پرتی می‌شود جداً خودداری نمایند. همچنین نیاز است که این رانندگان رعایت فاصله عرضی را نیز مد نظر داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.08036s, 18q