به دنبال ادغام وزارت بهداشت با وزارت علوم

بیمارستان‌های دولتی آسیب جدی در بخش درمان می‌بینند

۱۳۸۹/۱۲/۲۴ - ۱۲:۰۴ - کد خبر: 25677
بیمارستان‌های دولتی آسیب جدی در بخش درمان می‌بینند

عوض حیدرپور امروز در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز در اصفهان اظهار داشت: در صورتی که بخش آموزش وزارت بهداشت به وزارت علوم واگذار شود شاهد عقب‌گرد کامل و صد در صد به سمت تاریکی و ظلمات در بحث آموزش پزشکی خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه مخالف جدی ادغام دو وزاتخانه هستم ، بیان داشت: اگر چه به ظاهر وزیر بهداشت و وزیرعلوم مخالف ادغام دو وزارتخانه هستند اما این در حالی که در عمل پیگیری این موضوع هستند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شواری اسلامی تصریح کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سال 64 تاکنون از وزارت علوم به طور کامل تفکیک شد که در حال حاضر برخی از تنگ نظری‌های موجود در وزارت علوم و بعضی از کج‌اندیشی‌ها در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مسئله ادغام دو وزارتخانه را مطرح کرده است.

وی ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی ایران، شاهد انقلاب فرهنگی و علمی در حوزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بودیم که با ادغام این دو وزارتخانه به طور یقین در پذیرش دانشجویان پزشکی دچار مشکل مجدد می‌شویم.

حیدرپور افزود: مسئولان وزارت علوم در قبل از سال 64 به علت آگاه نبودن به اطلاعات پزشکی با تنگ نظری سبب رکود پزشکی شدند و این در حالی که با ادغام دو وزارتخانه شاهد این رکود خواهیم بود.

وی اضافه کرد: پس از انقلاب اسلامی، وزارت بهداشت از موفق‌ترین وازتخانه محسوب می‌شود به صورتی که با یک انقلاب جدی در حوزه سلامت روبرو بودیم که یک ادعای صحیح و درستی است و تنها عامل موفقیت، تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

ادغام دو وزارتخانه بهداشت و علوم یک سیر قهقرایی به دنبال دارد

نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی نیز در این رابطه با اشاره به اینکه مسئله ادغام دو وزارتخانه منتفی شده و در حال حاضر مطرح نیست، اظهار داشت: با ادغام دو وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با وزارت علوم یک سیر قهقرایی به دنبال دارد.

حسین حسنی با اشاره به اینکه مخالف ادغام دو وزارتخانه بهداشت و وزارت علوم هستم چون با یک عقب‌گرد چندین ساله روبرو هستیم، ادامه داد: در حال حاضر وزارت علوم در زمینه آموزش جایگاه مناسب ندارد و با واگذاری بخش آموزش وزارت بهداشت به وزارت علوم قطعا آسیب‌های جدی در حوزه آموزش پزشکی شاهد خواهیم بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.33734s, 18q