ورم ملتحمه و ترشح آبكی از علائم تبخال چشمی است

۱۳۸۹/۱۲/۲۴ - ۱۳:۰۶ - کد خبر: 25687
سلامت نیوز : رئیس بخش چشم بیمارستان امام‌حسین(ع) گفت: ورم ملتحمه، قرمزی، ترشح آبكی، تاری دید و حساسیت به نور از علائم تبخال چشمی است؛ اگر تبخال به صورت ورم ملتحمه ظاهر شود در دفعات بعد قرنیه را نیز درگیر خواهد كرد.

حسین محمدربیعی در گفت‌وگو بافارس در خصوص تبخال چشمی اظهار داشت: تب خال بیماری است كه تمام قسمت‌های بدن حتی مغز و چشم را نیز درگیر می‌كند.

وی گفت: در نوزادان و كودكان تبخال نیز دیده می‌شود؛ بوسیدن یكی از اصلی‌ترین راه‌های انتقال تبخال به نوزادان است این درحالی است كه اگر فرد مبتلا به تبخال، نوزادی را ببوسد این ویروس را نیز به نوزاد منتقل می‌شود.

رئیس بخش چشم بیمارستان امام‌حسین (ع) در خصوص تبخال چشم افزود: نوع یك تبخال چشمی بیشتر در عصب شبكیه رخ می‌دهد كه در سنین پایین منجر به التهاب پلك می‌شود. این مسئله گذرا و قابل تشخیص است؛ اگر قرنیه چشم دچار تبخال شود منجر به كاهش دید خواهد شد البته در بعضی از موارد تبخال چشمی با دارو قابل درمان است.

محمدربیعی درباره علایم تبخال چشمی اظهار كرد: در نوع نخست این بیماری علائم به صورت ورم ملتحمه، قرمزی، ترشح آبكی، تاری دید و حساسیت به نور است؛ اگر تبخال به صورت ورم ملتحمه ظاهر شود در دفعات بعد قرنیه را نیز درگیر خواهد كرد؛ در صورتی كه تبخال چشمی به موقع درمان نشود عوارضی همچون ایجاد كدورت و آسیب رسیدن به قرنیه چشم، كاهش دید را به وجود خواهد آورد ضمن اینكه آب‌مروارید و گلكوم را تشدید می‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.26286s, 18q