پزشک دو کودک اهوازی بر اثر فشارها سکته کرد

۱۳۹۷/۰۸/۰۷ - ۱۳:۲۱ - کد خبر: 257026
پزشک دو کودک اهوازی بر اثر فشارها سکته کرد

سلامت نیوز:سخنگوی وزارت بهداشت گفت:«علت مرگ دو کودک اهوازی، مسمومیت بوده اما مسمومیت دارویی ‏نبوده است. آزمایش‌هایی در اهواز و شیراز و تهران انجام شده که نشان می‌دهد مسمومیت غیردارویی سهوی اتفاق افتاده و در صورت ‏مکتوب شدن مستندات، اعلام خواهیم کرد.‏»

به گزارش سلامت نیوز، حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری روز دوشنبه درباره درباره مرگ دو کودک اهوازی و تحقیقات وزارت بهداشت در این رابطه گفت:« در این اتفاق اسامی دو دارو برده ‏شد که اولا این دو دارو در نسخه وجود نداشته و اصلا خریداری و مصرف نشده است. سپس صحبت از داروی تقلبی و داروی ‏خارجی شد که پزشکی_قانونی این موضوع را بررسی کرد و هیچ مسمومیت دارویی و فوت به علت مصرف دارو وجود نداشته است.»

وی افزود:«‏ سپس فشارها زیاد شد و پزشک متخصص کودکانی که این دو کودک را ویزیت کرده بود از فرط استرس در حال حاضر ‏سکته مغزی شدید کرد که نصف بدنش فلج شد و الان در آی سی یو است.»

حریرچی تاکید کرد:« علت این موضوع مسمومیت بوده اما مسمومیت دارویی ‏نبوده است. آزمایش‌هایی در اهواز و شیراز و تهران انجام شده که نشان می‌دهد مسمومیت غیردارویی سهوی اتفاق افتاده و در صورت ‏مکتوب شدن مستندات، اعلام خواهیم کرد.‏»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.69432s, 19q