بیماران قلبی ، روزی نیم ساعت پیاده روی کنند

۱۳۹۰/۰۱/۰۳ - ۱۵:۵۹ - کد خبر: 25783
بیماران قلبی ، روزی نیم ساعت پیاده روی کنند
سلامت نیوز : انجام روزانه نیم ساعت پیاده روی برای مبتلایان به بیماری های قلب و عروق و جلوگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری های غیرواگیر لازم است.

دکتر الهام رمضانی متخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفت وگو با خبرنگار وب دا در این دانشگاه ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: انجام پیاده روی با سرعت متوسط به دلیل تقویت عملکرد قلب و عروق و جلوگیری از ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت و فشار خون برای بیماران قلبی مفید است .

وی افزود : انجام حرکت های ناگهانی به خصوص در افرادی که مبتلا به تنگی عروق کرونر هستند احتمال بروز سکته قلبی را افزایش می دهد بنابراین به این بیماران توصیه می شود از انجام حرکات ناگهانی خودداری کنند .

دكتر رمضانی ادامه داد: بیماران قلبی در صورت تمایل به انجام ورزش هایی با تحرک بیشتر حتما با متخصص قلب مشورت کنند .

وی با اشاره به اهمیت انجام فعالیت های ورزشی در حفظ سلامت جسمانی گفت: انجام ورزش به صورت مستمر و منظم در افراد سالم نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است و  از بروز بیماری ها، عوارض و مرگ و میر ناشی از آن  جلوگیری می کند .

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی زاهدان تصریح كرد:‌ پیاده روی یکی از ورزش هایی است که از بروز بیماری های مزمن و غیر واگیر جلوگیری می کند بنابراین به تمامی افراد پیشنهاد می شود روزانه نیم ساعت تا 45 دقیقه ورزش پیاده روی را انجام دهند
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.33697s, 18q