رفع فرسودگی شبکه، دغدغه مهم وزارت بهداشت در سال جدید

۱۳۹۰/۰۱/۰۶ - ۱۱:۲۵ - کد خبر: 25796
سلامت نیوز : رفع فرسودگی شبکه از مهم ترین دغدغه های معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال جدید است.
 
دکتر علیرضا مصداقی نیا با بیان این مطلب، گقت: حدود 30 سال از عمر شبکه مراقبت های اولیه بهداشتی کشور می گذرد و هر چند این شبكه خدمات بزرگی به كشور انجام داده و توانسته بیماری های قابل كنترل را توسط واكسن و بیماری های عفونی  كاملا كنترل كند كه از این بایت خیلی افتخار آمیز است اما بالاخره باید دستی به سر و صورت آن كشید به 2 لحاظ، هم از لحاظ فیزیكی نیاز به بازسازی داریم و هم از لحاظ فكری و علمی باید این شبكه به روز شود كه در حال انجام این امر هستیم.
وی افزود: به كمك پزشك خانواده و نظام ارجاع ما خواهیم توانست یك شبكه خیلی پیشرفته و مفید برای كشور داشته باشیم. در خصوص نیروی انسانی باید گفت مثل دیگر قسمت های شبكه زمانی از عمر آن گذشته و نیاز به جایگزینی داریم. اقدامات مفیدی در سال 89 در وزارت بهداشت انجام شده، قرار است تعداد 4000 نیروی جدید به شبكه اضافه كنیم كه رقم خیلی خوبی است و امید واریم بتوانیم در سال آینده ادامه پیدا كند. از طرف دیگر 1000 خانه بهداشت جدید امسال بنا به دستور وزیر محترم بهداشت و حمایت ایشان كسری داشتیم که در سطح شبكه ایجاد شد.
وی در ادامه اظهار داشت: البته سیستمی داریم خیلی خوب كار كرده و جا افتاده است ولی می دانیم كه با توجه به عوامل مهمی كه در بهداشت امروزه جهان نفوذ دارند، مثل عوامل اجتماعی تامین كننده سلامت، عوامل زیست محیطی، عوامل اقتصادی و غیره نیازمند بازسازی است.
دکتر مصداقی نیا گفت: خوشبختانه در كشور ما قدم های زیادی برداشته شده اما هنوز نگرانی هایی داریم كه به خاطر همین شورایی وجود دارد زیر نظر ریاست جمهوری بنام شورای عالی سلامت و امنیت غذایی. ما مسائلی كه داریم كه به سایر سازمانها مربوط می شود می بریم در شورا مصوبه می گیریم و توسط دولت اعلام می شود به سایر سازمانها و به یكدیگر كمك می كنند. آن چه دغدغه ی شخصی من است واقعا این است كه این فكر و این بینش در تمام مسئولان كشور ما و در مردم ایجاد شود كه سلامتی چیز مهمی است و سلامتی صرفا مربوط به وزارت بهداشت نیست.
وی در خصوص هفته سلامت امسال گفت: محور این هفته، مقاومت ضد میكروبی است. در هفته سلامت فرصتی است كه می توانیم ایده ها و دستاوردهایمان را از طریق رسانه ها اشاعه دهیم
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
محمد شرافت ساوه
sherafatsaveji.blogfa.com سالروز جهانی زمین پاک گرامی بداریم
محمد شرافت ساوه
با سلام جناب اقای دکتر مصداقی نیا ایا می دانید همکاران بهدشت محیط شما با تلاش ... بادست خالی با امکانات.. ابرسانی وامور بهدشت محیط در روستا وشهر فراموش نکنید ؟؟ کارشناس بهداشت محیط دانشجویان می توانند در کنار استاد خود خدمات بیشتری به هم وطن .... ؟؟؟؟
0.65795s, 20q