سالم ترين نوشيدني بعد از آب

۱۳۹۰/۰۱/۱۰ - ۱۵:۲۶ - کد خبر: 25817
سالم ترين نوشيدني بعد از آب
سلامت نیوز :محسنی، ماء الشعیرها و دلسترها را به عنوان نوشیدنی های مفید عنوان کرد و افزود: این نوشیدنی ها حاوی مقادیر زیادی ویتامین و املاح هستند.

یک دکترای شیمیِ مواد غذایی در دانشکده داروسازی زنجان با بیان اینکه قند بالای نوشابه ها موجب سیری زودهنگام در موقع غذا خوردن می شود، دوغ را بهترین جایگزین مصرف نوشابه و سالم ترین نوشیدنی بعد از آب عنوان کرد.

دکتر مهران محسنی در گفت وگو با ایسنا، افزود: میزان بالای قند نوشابه ها همچنین موجب تغییر رژیم غذایی به سمت مصرف بیشتر مواد قندی می شود.

وی ترکیبات فسفات موجود در نوشابه ها را بزرگترین آسیب این نوشیدنی پرطرفدار دانست و افزود: مصرف نوشابه به همراه غذا، موجب دفع کلسیم می شود که در بلند مدت به بافت استخوانی آسیب می زند.

وی دوغ را بهترین جایگزین مصرف نوشابه و سالم ترین نوشیدنی بعد از آب عنوان کرد و اظهار داشت: این نوشیدنی مغذی و پرفایده، دارای مقادیر بالایی از کلسیم است.

این عضو هیات علمی گروه کنترل غذا و داروی دانشکده داروسازی کاهش هیجان و آرامش را از حالت های مفید بعد از مصرف دوغ نام برد و تصریح کرد: نوشیدن دوغ موجب ورود آب فراوان و همچنین انتقال املاح و ویتامین های شیر به بدن می شود.

محسنی، ماء الشعیرها و دلسترها را به عنوان نوشیدنی های مفید عنوان کرد و افزود: این نوشیدنی ها حاوی مقادیر زیادی ویتامین و املاح هستند.

وی نوشیدن ماء الشعیر و دلستر را برای افراد مبتلا به انواع سنگ های کلیه توصیه و اظهار کرد: نوشیدن این مایعات موجب دفع مکرر مایعات از کلیه شده و این امر به خودی خود مانع از تشکیل سنگ کلیه می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
asal
مطالبتون آموزنده است ممنون
7.2524s, 19q