بدون کالری شماری تا ۲۰ کیلو لاغر شوید

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۲:۵۳ - کد خبر: 258425
بدون کالری شماری تا ۲۰ کیلو لاغر شوید

سلامت نیوز: دکتر دیوید لودویگ، پژوهشگر اصلی این مطالعه و مدیر عامل مرکز پیشگیری از چاقی بنیاد جدید تعادل بیمارستان کودکان بوستون، می‌گوید: نتایج تحقیق نشان داد، نوع غذایی که افراد طبق رژیم غذایی خوردند، تأثیر بسیار مهمی بر متابولیسم آن‌ها دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تابناک، تحقیقات نشان می‌دهد، رژیم‌های مبتنی بر کربوهیدرات بهترین راه کاهش و حفظ وزن هستند. این تحقیق که هفته گذشته در مجله MBJ منتشر شد، شامل ۱۶۴ تن از افراد دارای اضافه وزن و چاق بود که برای ۲۰ هفته رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا، متوسط ​​و کم کربوهیدرات به آن‌ها داده شد و وزن آن‌ها ۱۲ درصد کاهش یافت و در آن وزن ثابت ماندند. این سه نوع رژیم‌های غذایی شامل ۲۰ درصد کربوهیدرات و پروتئین و ۶۰ درصد چربی، ۴۰ درصد کربوهیدرات و چربی و ۲۰ درصد پروتئین، ۶۰ درصد کربوهیدرات و ۲۰ درصد پروتئین و چربی بود.

دکتر دیوید لودویگ، پژوهشگر اصلی این مطالعه و مدیر عامل مرکز پیشگیری از چاقی بنیاد جدید تعادل بیمارستان کودکان بوستون، می‌گوید: نتایج تحقیق نشان داد، نوع غذایی که افراد طبق رژیم غذایی خوردند، تأثیر بسیار مهمی بر متابولیسم آن‌ها دارد. افرادی که رژیم غذایی کم کربوهیدرات را دریافت کردند، حدود ۲۵۰ کالری در روز بیشتر از کسانی که رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا داشتند، سوزاندند؛ با وجود اینکه همه گروه‌ها وزن یکسان داشتند. در حالی که شرکت کنندگان در این رژیم‌ها بودند، مصرف کالری آن‌ها کنترل شد تا وزن پایه را حفظ کنند و اگر یک شرکت کننده شروع به از دست دادن یا افزایش وزن می‌کرد مصرف کالری آن‌ها افزایش یا کاهش می‌یافت.

لودویگ که از اساتید کودکان و تغذیه در دانشگاه هاروارد نیز هست، اشاره کرد: اگر متابولیسم فردی سریع‌تر شود، آن فرد شروع به از دست دادن وزن می‌کند و این امر ما را مجبور به افزایش کالری برای بازگرداندن وزن به هدف اصلی می‌کند.

وی گفت: این تحقیق به بررسی تأثیر رژیم غذایی بر متابولیسم می‌پردازد که یکی از مواردی است که در هنگام تلاش برای حفظ و کاهش وزن به عنوان مبارزی جلوی راه شماست.

او همچنین اشاره کرد: این یافته‌ها نشان می‌دهد همه کالری‌ها از دیدگاه متابولیکی در بدن یکسان نیستند و محدود کردن کربوهیدرات راهبردی، بهتر از محدود کردن کالری برای موفقیت درازمدت است و سرانجام اینکه وی معتقد است، بدون کنترل کالری، داشتن یک رژیم کم کربوهیدرات می‌تواند در چند سال باعث کاهش وزن خود به خودی در حدود ۲۰ کیلو شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.86807s, 19q