دبیر انجمن رادیوتراپی انکولوژی:

۳ گروهی که انجام غربالگری سرطان ریه برای آنها ضرورت دارد

۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۱۷:۲۹ - کد خبر: 258484
۳ گروهی که انجام غربالگری سرطان ریه برای آنها ضرورت دارد

سلامت نیوز:دبیر انجمن رادیوتراپی انکولوژی با اشاره به علائم ابتلا به سرطان ریه گفت: ۳ گروه وجود دارند که انجام غربالگری سرطان ریه برای آنها ضرورت دارد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،حسین فودازی در ارتباط با غربالگری سرطان ریه اظهارداشت:غربالگری سرطان ریه، فرآیندی است که برای تشخیص سرطان ریه در افراد سالم یا خطر بالای ابتلا به سرطان ریه انجام و این غربالگری برای افراد مسن که برای مدت طولانی سیگار کشیده‌اند، اما نشانه ها و علائم سرطان ریه را ندارند، توصیه می‌شود.

وی بیان داشت: افراد مسن که در گذشته یا حال حاضر سیگار می‌کشند، افرادی که در یک دوره به شدت سیگار کشیده اند، اما آن را ترک کرده اند و افرادی با سابقه سرطان ریه باید حتما نسبت به انجام این غربالگری اقدام کنند.

دبیر انجمن رادیوتراپی انکولوژی ادامه داد: این افرادانجام سالانه غربالگری سرطان ریه را باید تا زمانی ادامه دهند که انجام تست غربالگری سرطان ریه برای آنها مزیتی به دنبال نداشته باشد و نتیجه به صورت کامل رد سرطان را نشان دهد.

فوازی خاطرنشان کرد:از دست دادن اشتها یا کاهش بی‌دلیل وزن، نفس تنگی، سرفه و گرفتگی صدا در مدت طولانی،درد معده، کمر، شانه و سینه از جمله علائم ابتلا به سرطان ریه است که افراد در صورت مشاهده هرنوع علائم غیرطبیعی که بیش از یک هفته به طول انجامد برای بررسی و تشخیص بیماری باید به پزشک مراجعه و اقدام لازم برای انها صورت گیرد.

وی گفت: تقریبا ۷۰ درصد افرادی که مبتلا به سرطان ریه تشخصی داده می‌شوند بالای ۶۵ سال سن دارند، در حالی‌که کمتر از ۳۰ درصد سرطان‌های ریه در افراد زیر ۴۵ سال رخ می‌دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.83152s, 18q