رئیس مجمع نمایندگان استان مطرح کرد؛

وضعیت بحرانی اشتغال در سیستان و بلوچستان

۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۱۸:۱۹ - کد خبر: 258514
وضعیت بحرانی اشتغال در سیستان و بلوچستان

سلامت نیوز:‌رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان گفت: کشور در لحظه تاریخی به سر می برد چرا که استکبار جهانی علیه مقاومت ملت صف آرایی کرده است، در این شرایط مهم ترین موضوع وحدت است که در استراتژیک ترین استان کشور، اقتضائاتی دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،‌محمد نعیم امینی فرد ادامه داد: اگر می خواهیم استانی یک پارچه داشته باشیم باید سیستم اداری، انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد، فرصت های بی نظیری نصیب استان شده است و با توجه به نقش محوری که چابهار در شرق کشور دارد، دیدن پیوست های اجتماعی و محیط زیستی الزامی است و باید از بومیان استان برای توسعه استفاده کرد و استان را نیز متوزان دید.

به گفته وی، معافیت چابهار از تحریم ها یک فرصت استثنایی است که باید از آن استفاده کرد و مهم ترین پیشران توسعه راه های مواصلاتی و راه آهن است که اقدام هایی برای رونق آن در حال انجام است.

وی اذعان کرد: وضعیت اشتغال در استان بحرانی و نسبت به گذشته نا به سامان تر شده است که باید به معیشت مردم توجه شود.

نماینده ایرانشهر در مجلس خاطرنشان کرد: تأکید ما بر توازن منطقه‌ای بوده و نظام نیز نگاه برابری به تمام اقوام دارد .

وی با بیان اینکه مسائل اشتغال بلوچستان وضعیت نابسامانی دارد، افزود: دولت نتوانسته در سالیان اخیر سرمایه‌گذاری مناسبی برای اشتغال مولد در جنوب سیستان و بلوچستان انجام دهد.

امینی فرد در ادامه بیان کرد: برای جبران عقب ماندگی تاریخی سیستان و بلوچستان ضرروی است با اعمال ساز و کارهای مختلف نظیر اعطای تسهیلات از ظرفیت های این منطقه برای رشد و توسعه آن بهره گرفت.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس ‌در ادامه با تقدیر از تلاش های دولت در عرصه نظام سلامت استان نیز گفت: دولت با همتی بلند در چند سال اخیر توانسته شاخص های سلامت در استان محروم سیستان و بلوچستان را ارتقا دهد‌.

امینی فرد اظهار کرد: تقویت حوزه سلامت در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت صورت گرفت و در سیستان و بلوچستان خدمات چشمگیری را در مساله بهداشت و درمان شاهد بوده ایم.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان پهناورترین استان کشور است که بیشترین مرز آبی و خاکی را دارند و می توان گفت تنها استانی است که دسترسی به سواحل اقیانوسی را دارند و از این مسیر، فرصت‌های خوبی نیز ایجاد شده است‌.

امینی فرد در ادامه به اهمیت سواحل مکران نیز اشاره کرد و گفت: در توسعه سواحل مکران اگر پیوست اجتماعی آن نیز تهیه شود و مردم این منطقه از منافع توسعه سواحل مکران بهره‌مند شوند، یک موقعیت مناسب به وجود خواهد آمد‌.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مناطقی که از ایرانشهر به پایین قرار دارند، موقعیت‌های خوبی برای کشاورزی و احداث صنایع تبدیلی دارند، همچنین در شمال استان سیستان و بلوچستان همانند جنوب و مرکز استان فرصت‌های خوبی برای گردشگری وجود دارد‌.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس گفت: موقعیت‌های خوبی در سراوان به لحاظ وجود مواد معدنی وجود دارد که با توجه به وضع نامناسب اشتغال این منطقه می‌تواند به اشتغالزایی در استان کمک کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.86493s, 18q