پنج راهكار ساده برای كاهش خطر بروز امراض قلبی

۱۳۹۰/۰۱/۱۴ - ۱۳:۰۳ - کد خبر: 25867
سلامت نیوز :یك كارشناس طب پیشگیری امراض قلبی و كاردیولوژی در یك مقاله جدید به پنج راهكار ساده برای كاهش خطر بروز بیماری‌های قلبی اشاره كرده است.

به گزارش ایسنا، دكتر «هولی اندرسون» رییس بخش آموزش و تحقیق در انستیتو قلب «رونالد او. پیرلمن» در بیمارستان «پریسیباتیریان» نیویورك و مركز پزشكی «ویل كورنل» در این مقاله خاطر نشان كرده است: حدود 58 میلیون نفر در آمریكا به بیماری‌های قلبی مبتلا هستند و به همین خاطر مردم باید درباره فاكتورهای خطرزا و راه‌های پیشگیری از بیماری‌های قلبی بیشتر آموزش ببینند.

دكتر اندرسون تاكید دارد كه با چند راه‌كار ساده می‌توان سلامت قلب را تا مدت زیادی در طول عمر تضمین كرد.

به گزارش سایت اینترنتی هلت دی نیوز، در این مقاله تاكید شده است كه همواره مهمترین فاكتورهای عددی مربوط به وضعیت سلامت جسمی خود مثل فشارخون، كلسترول و تری گلیسیرید را كنترل كنید و از پزشك خود درخواست كنید كه همواره این فاكتورها برای شما اندازه‌گیری كند.

گام بعدی این است كه ورزش را آغاز كنید. فقط برای 20 تا 30 دقیقه در روز و چند روز در هفته پیاده روی كنید چون این روش می‌تواند خطر مرگ زودرس را بیش از 50 درصد كاهش دهد.

فعالیت فیزیكی فشارخون را پایین می آورد، كلسترول را بهبود می‌بخشد، موجب كاهش سطح استرس می‌شود، كیفیت خواب را افزایش می‌دهد، خلق و خوی فرد را تقویت می‌كند و با افزایش قدرت ذهنی از تحلیل رفتن حافظه جلوگیری می‌كند.

راهكار سوم خندیدن است، فقط 15 دقیقه خندیدن در روز معادل حدود 30 دقیقه ورزش آیروبیك برای سلامت قلب و عروق مفید است.

تحقیقات نشان می‌دهد كه خنده،‌ درد و اضطراب را كاهش می‌دهد، سلامت عملكرد عروق خونی را تقویت می‌كند و با افزایش میزان ترشح هورمون‌های مغزی موجب بهبود خلق و روحیه مثبت می‌شود.

نكته مهم چهارم توجه بیشتر به اندازه دور كمر به جای تمركز بر روی وزن است. اندازه دور كمر یك مقیاس مناسبتر برای بررسی سلامت كلی بدن است چرا كه میزان چربی دور شكم به طور مستقیم با افزایش فشار خون و افزایش مقدار كلسترول ارتباط دارد و می‌تواند خطر ابتلا به دیابت را تشدید كند.

نكته پنجم كه البته بسیار ساده اما حائز اهمیت است، خوابیدن به اندازه كافی است. فقدان و كمبود خواب موجب افزایش فشار خون، تشدید استرس، افزایش اشتها و كاهش متابولیسم و همچنین كاهش توان ذهنی می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.57171s, 18q