کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج کلیه فروشی می‌کنند؟

۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۶:۴۸ - کد خبر: 259859
کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج کلیه فروشی می‌کنند؟

سلامت نیوز: نایب رئیس شورای اسلامی کار بیمارستان امام خمینی(ره) کرج با اشاره به وضعیت معیشتی کارکنان بیمارستان با توجه به حدود یکسال حقوق معوقه، گفت: مواردی داشته‌ایم که خانواده برخی از پرسنل به دلیل مشکلات دچار فروپاشی شده، برخی مجبور شده‌اند خانه یا ماشین خود را بفروشند یا از پس‌انداز خود خرج کنند و حتی برخی اعلام کرده بودند که می‌خواهند کلیه خود را بفروشند.

به گزارش سلامت نیوز، قاسم طاهری در گفت‌وگو با ایسنا از تجمع مجدد پرسنل بیمارستان امام خمینی(ره) کرج در اعتراض به حدود یکسال حقوق معوقه خبر داد و گفت: امروز یکشنبه 18 آذر جلسه‌ای برای بررسی وضعیت بیمارستان برگزار گردید و قرار شد پنج میلیارد تومان برای پرداخت بخشی از حقوق پرسنل به بیمارستان تزریق شود.

وی افزود: اگرچه تاکنون وعده‌های زیادی مشابه این تصمیم به پرسنل داده شده است اما در این جلسه تأکید زیادی از طرف مسئولان از جمله سرپرست استانداری البرز برای پرداخت این مبلغ شد.

طاهری اظهار کرد: در هر حال امیدواریم این بار وعده مسئولان برای پرداخت بخشی از حقوق معوقه کارکنان محقق شود.

کارکنان بیمارستان امام خمینی(ره) کرج پیش از این نیز دست به تجمع زده بودند. حدود ۳۰۰ نفر از کارکنان بیمارستان امام خمینی(ره) کرج در این تجمع که همچون تجمعات قبلی در اعتراض به حدود یکسال حقوق معوقه انجام شد خواستار توجه مسئولین به مشکلاتشان و اقدام عملی به جای وعده‌های بی ثمر بودند.

کارکنان این بیمارستان با اعلام اینکه تجمعاتشان کاملاً صنفی است و در آن مخالفتی با نظام وجود ندارد تنها خواسته خود را احیاء بیمارستان و دریافت دستمزد معوقه خود عنوان کردند. تجمع کنندگان نسبت به نحوه برخورد سازمان همیاری شهرداری‌های البرز به عنوان متولی بیمارستان امام خمینی(ره) کرج هم گلایه و از وعده‌های بی‌ثمر این سازمان برای بهبود وضعیت انتقاد کردند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه بیمارستان امام خمینی(ره) زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی نیست، چند مالکیتی را از عوامل ایجاد مشکل برای این بیمارستان عنوان و اعلام کرده بود تا زمانی که مالکیت این مجموعه درمانی تکه تکه باشد امیدی به بهبود وضعیت فعلی نیست.

سیامک جبارنیا گفته بود که دانشگاه علوم پزشکی پنج سال پیش قصد داشت تولیت این بیمارستان را بپذیرد اما با مخالفت مسئولان وقت بیمارستان مواجه شد.

جبارنیا معتقد است اگر مسئولان بیمارستان امام خمینی چند سال پیش با این پیشنهاد موافقت کرده بودند حالا مشکل بیمارستان حل شده و حتی به بازدهی مالی هم رسیده بود.

وی اضافه کرده بود که چندی پیش به مسئولان این بیمارستان پیشنهاد دادیم که به خاطر بیماران کلیوی و دیالیزی استان اجازه دهند دانشگاه علوم پزشکی خودش نیرو و تجهیزات خدمات‌رسانی به بیماران دیالیزی را در این بیمارستان مستقر کند تا بیماران کلیوی استان به مشکل برنخورند ولی با این پیشنهاد هم موافقت نشد.

این مسئول دانشگاه علوم پزشکی البرز تصریح کرده بود: این که امروز برخی می خواهند مشکلات امروز این بیمارستان را به گردن دانشگاه علوم پزشکی بیندازند اصلا قابل قبول نیست چون ما بارها هم کتبا و هم شفاها اعلام کرده‌ایم که برای حل مشکل این بیمارستان پیش قدم هستیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.99508s, 19q