قاتل پس از فرار به ترکیه با اموال دزدی خوشگذرانی می‌کرد

جنایت کارگر خدماتی در خانه زن تنها

۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۹:۵۹ - کد خبر: 262169

سلامت نیوز:معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری کارگر خدماتی که اقدام به قتل صاحبخانه و سرقت طلا و جواهراتش کرده و به ترکیه متواری شده بود، خبر داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ابتکار ،در تاریخ ۲۱ آذر ماه امسال خبر کشف جسدی متعلق به زنی ۵۰ ساله در محل سکونتش به کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس اعلام شد که با حضور ماموران در محل و تایید خبر اولیه، موضوع به اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد. در همان اقدامات اولیه صورت گرفته در محل جنایت مشخص شد که مقتول به علت اصابت گلوله به پیشانی به قتل رسیده است و طبق اظهارات دختر مقتوله که پس از مراجعه به محل سکونت مادرش با جسد وی روبه‌رو شده بود، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول دارای مقدار قابل توجهی پول و طلاجات بوده که تماما سرقت شده است.


دختر مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «از روز گذشته چندین نوبت با تلفن منزل و گوشی تلفن همراه مادرم تماس گرفتم اما او پاسخگوی تماس‌های من نبود تا اینکه تصمیم گرفتم به منزل مادرم رفته و از سلامت وی اطمینان پیدا کنم اما زمانی که وارد خانه شدم با جسد مادرم روبه‌رو شدم که روی زمین افتاده بود».


کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که از حدود یک ماه پیش و پس از انجام یک عمل جراحی بر روی مقتول و به پیشنهاد اعضای خانواده‌اش، امور مربوط به نظافت منزل توسط یک کارگر خدماتی انجام می‌شد. همچنین در ادامه تحقیقات از دختر مقتول مشخص شد که آخرین بار قرار بوده تا این فرد یک روز قبل از کشف جسد و به قصد انجام نظافت منزل به محل سکونت مقتوله مراجعه کند که پس از آن دیگر اطلاعی از وی وجود ندارد.

کارآگاهان با شناسایی این کارگر خدماتی به نام امید.‌م ۲۰ ساله اطلاع پیدا کردند که او همزمان با وقوع جنایت از کشور خارج و به کشور ترکیه رفته است اما مدتی بعد و در ادامه رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که امید.‌م پس از گذشت نزدیک به ۱۵ روز مجددا به ایران بازگشته است که بلافاصله اقدامات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. سرانجام با شناسایی مخفیگاه امید.‌م در منطقه میدان رهبر در شرق تهران، کارآگاهان اداره دهم در ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه، موفق به دستگیری وی شدند و در همان بازرسی اولیه از مخفیگاه متهم، یک قبضه اسلحه کمری مورد استفاده در جنایت نیز از وی کشف شد.


امید در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت اعتراف کرد و به کارآگاهان گفت: «چند ماه پیش بود که در فضای مجازی اقدام به انتشار آگهی برای کار در منزل کرده بودم که مقتول با من تماس گرفت. زمانی که برای اولین‌بار به منزلش رفته بودم، متوجه شدم که او به تنهایی زندگی می‌کند و هر‌از‌گاهی دخترش به او سرکشی می‌کند. هر هفته یک بار به منزل مقتول می‌رفتم و امور مربوط به نظافت خانه را انجام می‌دادم و در همین مدت متوجه شدم که وی مقدار قابل توجهی طلا دارد. با اطلاع دقیق از وضعیت زندگی مقتول، تصمیم به سرقت گرفتم و با یکی از دوستانم در غرب کشور تماس گرفته و او برای من یک قبضه سلاح کمری خریداری کرد.

پس از رسیدن اسلحه به دستم، منتظر ماندم تا مقتول همچون روال همیشگی با من تماس گرفته تا برای نظافت به خانه‌اش بروم تا اینکه تماس گرفت و در تاریخ بیستم آذرماه من برای نظافت به خانه مقتول رفتم. زمانی که وارد خانه شدم، اطمینان پیدا کردم که او تنهاست و فرد دیگری در خانه نیست». متهم ادامه داد: «زمانی که مقتول به داخل اتاقش رفته بود، به سراغش رفتم و گلوله‌ای به سر وی شلیک کردم. با اطلاع از محل نگهداری پول و طلاجات، اقدام به سرقت تمامی پول و طلاجات کرده و از خانه خارج شدم. با فروش طلاها، در مجموع نزدیک به ۷۰ میلیون تومان پول به دست آورده بودم و تصمیم گرفتم تا از ایران خارج شده و به ترکیه بروم و همین کار را هم کردم اما پس از چندین روز خوشگذرانی و تمام‌شدن پول مجبورشدم تا به تهران بازگردم که پس از گذشت چند روز دستگیر شدم».


بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.33798s, 19q