دادستان سیرجان تشریح کرد

آخرین جزيیات پرونده آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان

۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۲۰:۲۹ - کد خبر: 262174

سلامت نیوز:محسن نیک ورز، دادستان عمومی وانقلاب شهرستان سیرجان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، آخرین جزيیات پرونده آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان را تشریح و بیان کرد:باوجود رضایت دختر جوان (بزه‌دیده) اما متهم اصلی که فردی به‌نام (امیر. ک) است از جنبه عمومی جرم در زندان به‌سر می‌برد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از قانون ، دادستان سیرجان گفت: خانم بزه دیده که جوانی متولد ۱۳۸۱ و اصالتا سیرجانی و به همراه مادرش ساکن تهران است در اولین جلسه رسیدگی به پرونده نسبت به متهمان اعلام رضایت كرده اما مادر این دختر جوان از هر دو متهم شکایت كرده و تاکنون رضایتی اعلام نکرده است.این مقام قضايی بيان کرد: این پرونده از جنبه عمومی جرم به صورت ویژه رسیدگی خواهد شد و دستگاه قضایی با عاملان این حادثه قاطعانه برخورد خواهد کرد. دادستان سیرجان بیان کرد: متاسفانه متهم اصلی پرونده به قصد انتقام با حیله و نیرنگ دختر بزه دیده را ترغیب مي‌كند که به سیرجان سفر کندواین دختر جوان نیز به همراه مادرش وبه‌ بهانه ملاقات اقوام به سیرجان سفر می‌کند.

این مقام قضايی با اشاره به اینکه پدر دختر بزه دیده فوت كرده است، ادامه داد: دختر بزه دیده پس از سفر به سیرجان بدون اطلاع دادن به مادر خود به یک خانه باغ که از قبل توسط متهمان پرونده در منطقه‌ای خارج از شهر فراهم شده بود، می‌رود که در ادامه متهمان ردیف اول و دوم با مراجعه به این مکان اقدام به آزار و اذیت دختر جوان می‌كنند و سپس متهم ردیف اول کلیپی ضبط شده را در STORY اینستاگرام خودش به اشتراک می‌گذارد. وی خاطرنشان ساخت: بلافاصله پس از بارگذاری این فیلم تکان دهنده در اینستاگرامِ عامل جرم در روز جمعه ۱۴ دی، موضوع از طریق کمیته رصد فضای مجازی دادسرای سیرجان رصد و در اندک زمانی دستور پیگیری صادر شد.

دادستان سیرجان گفت: باوجود اینکه هنوز گزارش رسمی از این موضوع به دادسرای سیرجان واصل نشده بود و شکایت شاکی نیز مطرح نبود، به لحاظ جنبه عمومی و احتمال تبعات منفی گسترده دستورات قضايی لازم جهت شناسایی و دستگیری متهمان صادر شد.وی بيان کرد: هنوز چند ساعت از بارگذاری فیلم نگذشته بود که با دستور قضايی متهمِ اصلی (امیر. ک) همراه با فردی به نام (محمد. ی) که اقدام به تصویربرداری کرده بود، در مخفیگاه‌شان توسط پلیس آگاهی سیرجان دستگیر شدند.این مقام قضايی بیان کرد: در همان روز حادثه دختر جوان نیز به دادسرای سیرجان احضار می‌شود و تحقیقات تکمیلی در این رابطه آغاز می‌شود.وی افزود:

هنگامی که متهمان به دادسرای سیرجان منتقل شدند، آن‌قدر شوک زده بودند که اول منکر عمل مجرمانه می‌شدند؛ اما وقتی فیلم را مشاهده کردند و ادله دیجیتالی جرم را که ازمحل مخفیگاه آن‌ها کشف شده بود، پیش روی آن‌ها گذاشته شد، بلافاصله اعتراف كردند. وی اعلام کرد:در این رابطه پرونده‌ای تحت عناوین توقیف غیرقانونی، هتک حیثیت از طریق فضای مجازی و آزار و اذیت بانوان، تشکیل و متهمان ردیف اول و دوم به ترتیب (امیر. ک) و (محمد. ی) تفهیم اتهام شده اند.

این مقام قضايی گفت: متهم ردیف اول (امیر. ک) که جوانی ۲۰ ساله است از تاریخ ۱۴ دی با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است و هم اکنون نیز در زندان به سر می‌برد. وی با اشاره به اینکه دختر بزه دیده بازداشت نیست، افزود: متهم ردیف دوم (محمد. ی) نیز با توجه به نوع رفتارش با قرار بازداشت موقت در حال حاضر بازداشت است.نیک ورز بيان کرد: تحقیقات درباره این پرونده هنوز کامل نشده و تحقیقات تکمیلی در حال انجام است و پس ازکامل شدن تحقیقات، کیفرخواست تنظیم می‌شود و تلاش ما این است که در اسرع وقت دادگاه برگزار شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.32221s, 18q