اضطراب در زنان باعث چاقی می شود

۱۳۹۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۰۶ - کد خبر: 26327
دكتر فریبا رهنمایی  در گفت و گو با ایرنا افزود: جدیدترین بررسی محققان نشان می دهد ، اضطراب بویژه در زنان باعث مختل شدن فعالیت بدنی آنان و در نتیجه افزایش وزن می‌شود.
این روانپزشك اظهار داشت: اضطراب بزرگترین اختلال روانی قرن است و در برخی از كشورها، افراد بزرگسال بیشتر به این بیماری دچار می شوند.
رهنمایی ادامه داد: اضطراب یك احساس ناخوشایند و مبهم ترس و دلواپسی، با منشاء ناشناخته كه به فرد دست می دهد و عدم اطمینان، درماندگی و بر انگیختگی فیزیولوژی است.
وی با بیان اینكه، وقوع دوباره موقعیت هایی كه قبلا استرس زا بوده اند یا طی آنها به فرد آسیب رسیده است، باعث اضطراب در افراد می شود، گفت: تحقیقات نشان می دهند اضطراب در زنان با توجه به سیستم فیزیولوژی بدن آنها و میانسالان بیشتر دیده می شود.
این روانپزشك، احساس خستگی، عصبی بودن و بی قراری، ترس و نگرانی، بی خوابی یا بد خوابی، تپش قلب و تنفس نامنظم و سریع ، عرق كردن ، سردرد و سرگیجه ، مشكل در تمركز و حافظه و لرزش یا پرش عضلات را از علایم اضطراب عنوان كرد.
رهنمایی توصیه كرد: برای كاهش اضطراب و پیشگیری از چاقی بهتر است هنگام داشتن چنین حالتی ، نفس عمیق بكشید و به كارهای مختلف سرگرم شوید.
وی گفت: مصرف میوه ها و سبزیجات نیز كه حاوی ویتامین ها و فیبر است، در كاهش اضطراب نقش اساسی دارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.32677s, 18q