در فصل بهار مصرف چای سبز را افزایش دهید

۱۳۹۰/۰۱/۲۴ - ۱۵:۴۲ - کد خبر: 26353
در فصل بهار مصرف چای سبز را افزایش دهید
سلامت نیوز :مصرف چای سبز در فصل بهار علاوه بر اینكه كالری بسیار كمتری را در مقایسه با سایر نوشیدنی ها وارد بدن می كند بلكه خطر ابتلا به برخی از اختلالات و نارسایی های حاد و مزمن را نیز كاهش می دهد.
نریمان سعادتی متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت:تغذیه مناسب واصولی در فصل بهار یكی از مهمترین راه هایی است كه با استفاده از آن می توان به ارتقای كیفیت زندگی در بهار و تطابق هرچه بیشتر با شرایط آب و هوایی این فصل كمك كرد.

وی افزود:مصرف مایعات و نوشیدنی های مفید به ویژه آب و چای یكی از نیازهای اصلی بدن است كه با گرم شدن هوا در بهار و طولانی شدن طول روز این نیاز بیشتر می شود.

سعادتی با بیان اینكه نوشیدن چند لیوان چای در روزهای فصل بهار بسیار نیروبخش خوش مزه و لذت بخش است تاكید كرد:مصرف چای سبز در فصل بهار علاوه بر اینكه كالری كمتری را در مقایسه با سایر نوشیدنی ها واردبدن می كند بلكه خطر ابتلا به برخی از اختلالات و نارسایی های حاد و مزمن را نیز كاهش می دهد.

این متخصص تغذیه یاداور شد:براساس برخی از مطالعات چای سبز ویژگی های ازرشمندی همچون خواض ضد التهابی و ضد سرطانی دارد مصرف روزانه آن می تواند خطر برخی از مشكلات گوارشی را نیز كاهش دهد.

وی خاطرنشان كرد:البته با چای سبز نباید مقادیر زیادی شكر یا قند مصرف كرد چرا كه مصرف زیاد قند و شكر علاوه بر اینكه موجب پوسیدگی و خراب شدن دندان ها می شود بلكه خطر ابتلا به بیماری های خطرناكی همچون دیابت را نیز افزایش می دهد./
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.10155s, 18q