مدير كل فرآورده های آرايشی سازمان غذا و دارو:

رنگ »تاتو» حاوی فلزات سنگين و مواد شيميايی سرطان‌زا است

۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۱۵:۰۸ - کد خبر: 263849
رنگ »تاتو» حاوی فلزات سنگين و مواد شيميايی سرطان‌زا است

سلامت نیوز:مدير كل فرآورده های آرايشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: رنگ‌های غیرمجاز «تاتو» مي‌تواند حاوي فلزات سنگين و مواد شيميايی بسيار خطرناكی باشد كه سلامت مصرف كننده را در دراز مدت با تهديدات جدی از قبیل سرطان روبرو نمايد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، عبدالعظیم بهفر مدیر کل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: آمار دقیقی از تعداد افراد دارای تاتو در ایران در دسترس نیست، اما متاسفانه شاهد گرایش بیش از بیش برخی از جوانان به این نوع از تغییر در ظاهر بدن هستیم. با وجود اینکه این اداره کل تاکنون مجوزی برای تولید رنگ این فرآورده ها صادر نکرده است ولی مصرف غیرقانونی آن در سطح جامعه افزایش یافته است.
وی گفت: این رنگ‌ها می‌توانند حاوی فلزات سنگین و مواد شیمیایی بسیار خطرناکی باشد که سلامت مصرف کننده را در دراز مدت با تهدیدات جدی از قبیل سرطان روبرو نماید.
بهفر افزود: ضمن هشدار ویژه به متخلفین عرضه و بکارگیری این محصولات از خانواده و عموم مردم درخواست داریم تا از انجام چنین اعمال خطر آفرین و تهدید کننده سلامت جدا پرهیز نمایند.
مدیر کل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: برای صدور مجوز واردات و تولید این رنگ‌ها بر اساس الگوها و استانداردهای جدید بین المللی لازم است تا آزمایشات متعدد و چند مرحله ای عدم وجود مواد سمی یا ایجاد سمیت در بدن انجام شود که تاکنون شرکتی از این اداره کل چنین مجوزی دریافت نکرده است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.43168s, 19q