آسیب‌هایی در کمین کشاورزان حاشیه دریاچه ارومیه

افزایش تراز دریاچه ارومیه به دلیل بارش‌ها بوده نه اقدامات دولت

۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۲:۰۴ - کد خبر: 263905
افزایش تراز دریاچه ارومیه به دلیل بارش‌ها بوده نه اقدامات دولت

سلامت نیوز:نماینده مردم تبریز در مجلس نسبت به مهاجرت دسته‌جمعی کشاورزان حاشیه دریاچه ارومیه و روی آوردن آنها به حاشیه‌نشینی و مشاغل کاذب هشدار داد.

به گزارش سلامت نیوز ،احمد علیرضا‌بیگی درگفت‌وگو با خانه ملت،نماینده مردم تبریز در مجلس نسبت به مهاجرت دسته‌جمعی کشاورزان حاشیه دریاچه ارومیه و روی آوردن آنها به حاشیه‌نشینی و مشاغل کاذب هشدار داد.

احمد علیرضا‌بیگی، با یادآوری اینکه افزایش تراز دریاچه ارومیه به دلیل بارش‌ها بوده نه اقدامات دولت، گفت: متاسفانه اقدامات ستاد احیا نه تنها تاثیر چندانی در بهبود وضعیت دریاچه نداشته بلکه بدون در نظر گرفتن معیشت و سرنوشت مردم در حال انجام است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه اقدامات انجام شده برای احیای دریاچه ارومیه فاقد پیوست‌های اجتماعی است، افزود: باید برنامه‌ای جامع برای احیای دریاچه تدوین شود و در آن به زندگی و معیشت مردم توجه شود. او با بیان اینکه فرصت کشاورزی نباید از مردم گرفته شود، ادامه داد: اگر محدودیت‌هایی بر مردم تحمیل شود تامین معیشت آنها با مشکل مواجه شده و به ناچار مجبور می‌شوند به مشاغل کاذب به ویژه مهاجرت و حاشیه نشینی در استان‌های پیرامون روی بیاورند. این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: باید در کنار انجام اقدامات موثر برای بهبود وضعیت دریاچه معیشت مردم مورد غفلت قرار نگیرد؛ البته اقدامات ستاد احیا به دلیل اینکه مردم مورد فراموشی قرار گرفتند تاکنون موثر نبوده است.

او افزود: اگر قرار است برای بهبود وضعیت دریاچه، کشاورزی که تنها راه تامین معیشت مردم است نادیده گرفته شود باید برای تامین معیشت آنها جایگزین‌هایی را در نظر گرفت در واقع شیوه‌های هوشمند به کشاورزان تحمیل شده اما تامین معیشت آنها مورد توجه قرار نگرفته است. علیرضا بیگی ادامه داد: اگر به معیشت کشاورزان ساکن حاشیه دریاچه توجه نشود باید شاهد مهاجرت دسته جمعی آنها باشیم که به هیچ‌وجه به مصلحت کشور و استان نیست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.52609s, 19q