رئیس جمهور به دلیل اظهاراتش، از جامعه پزشکان عذرخواهی کند

۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 264515
رئیس جمهور به دلیل اظهاراتش، از جامعه پزشکان عذرخواهی کند

سلامت نیوز:یک متخصص بیماری‌های داخلی با بیان اینکه رئیس جمهور نباید از چنین الفاظ ناشایستی نسبت به پزشکان استفاده کند، گفت: رئیس جمهور برای زیر سوال بردن زحمات پزشکان از کادر درمان عذرخواهی کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، زهره الهیان متخصص بیماری های داخلی و نماینده مردم تهران در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در مجلس در خصوص اعمال پزشکان در داخل و خارج از کشور گفت: صحبت‌های رییس جمهور در مورد پزشکان موجب مکدر شدن خاطر جامعه پزشکی شده است. پزشکان همواره در خدمت مردم بوده‌اند و استفاده از اینگونه تعابیر نسبت به آنان بسیار ناشایست است.

وی با بیان اینکه پزشکان شبانه روز خود وقف بیماران می‌کنند، عنوان کرد: استفاده از چنین الفاظی توسط رئیس جمهور خطاب به جامعه پزشکان موجب زیر سوال بردن و ناسپاسی نسبت به خدمات آن ها است.

این متخصص با بیان اینکه رئیس جمهور در این جایگاه نباید از چنین الفاظی استفاده کند، تصریح کرد: هرچند این صحبت‌ها چیزی از شأن و جایگاه پزشکان نمی‌کاهد اما اینگونه صحبت کردن درباره یکی از مهم ترین قشرهای جامعه در شان یک رئیس جمهور نیست.

الهیان اظهار داشت: بهتر است رئیس‌جمهور در گفتار خود تجدید نظر کرده و به خاطر اظهاراتش نسبت به جامعه پزشکی از کادر درمان عذرخواهی کند.

وی با بیان اینکه ایجاد تقابل میان پزشک و پرستار امری بسیار غلط است، عنوان کرد: این دو گروه همواره در کنار یکدیگر به مردم خدمت کرده اند و ایجاد تقابل میان آن ها با بازگو کردن چنین سخنانی به ضرر جامعه پزشکی و مردم است.

این متخصص خاطرنشان کرد: رئیس جمهور با سخنانش زحمات پزشکان را زیر سوال برده و لازم است که از جامعه پزشکی عذرخواهی کند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.40237s, 19q