هندوانه‌هایی با رنگ غیرطبیعی در بازار!

۱۳۹۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۵۴ - کد خبر: 26498
سلامت نیوز : پس از عرضه پرتقالهای خوش رنگ در بازار، این بار هندوانه هایی با رنگ قرمز غیر طبیعی وارد بازار شده‌اند تا مشتری بیشتری را به جذب کنند و اغلب این هندوانه ها هم از سوی فروشندگان در خیابانها یا جاده‌ها به فروش می‌رسند.

به گزارش مهر چند سالی است که با شروع بهار و تنوع میوه ها در بازار، برخی از میوه ها با رنگ و لعاب خاصی به بازار عرضه می شوند که گاهی رنگ این میوه ها بسیار غیرعادی هستند. در سال گذشته وجود پرتقال هایی که درون آنها بسیار نارنجی تر از حد معمول بود، وارد بازار شد که البته از کشور ترکیه وارد شده بود.

اما این روش در میوه های نوبرانه بیشتر اتفاق می افتد و از آنجایی که این میوه ها با استقبال زیادی در بازار مواجه هستند، فروشندگان هم از شگردهای مختلفی برای فروش استفاده می کنند.

یکی از محصولاتی که در 2 سال گذشته سرو صدای زیادی به پا کرده، هندوانه است. این محصول که از سوی فروشندگان در جاده ها و خیابان ا هم به فروش می رسد در برخی از مواقع رنگی غیرمتعارف نسبت به هندوانه های عادی دارد.

این هندوانه ها که دارای رنگ قرمز تندی هستند و اغلب مزه شیرینی هم ندارند از سوی فروشندگان با استفاده از رنگهای غیر طبیعی رنگ آمیزی می شوند تا به فروش بیشتر برسند.

مدیرعامل تعاونی میوه و تره بار استان تهران در گفتگو با مهر با بیان اینکه هندوانه های تو زرد از گذشته هم در ایران بوده اند، گفت: این هندوانه ها برای شرکت ساکاتو ژاپن هستند که درایران کشت شدند و کیفیت آن از زادگاهش هم بهتر است.

حسین مهاجران با بیان اینکه هم اکنون این هندوانه در چابهار و جیرفت کاشته می شود، افزود: شنیده شده است که برخی از فروشندگان دوره گرد هندوانه ها را رنگی می کنند و به فروش می رسانند.

وی افزود: این اقدامات برای جذب مشتری است و به عنوان یک تابلو برای جذب خریداران استفاده می شود.

مدیرعامل تعاونی میوه و تره بار استان تهران درباره دیگر میوه های نوبرانه گفت: در حال حاضر قیمت چاقاله بادام از کیلویی 12 هزارتومان به 2500 تومان کاهش یافته است و آنهایی که بادام شده باشند به کیلویی 1000 تا 1500 هم می‌رسند.

مهاجران با بیان اینکه هر سال متقاضی میوه های نوبرانه زیاد می شود، تصریح کرد: الان توت فرنگی گلخانه ای در بازار موجود است که از قیمت 12 هزار تومان به هر کیلو گرم 6 هزار تومان رسیده است. وی افزود: بهترین توت فرنگی برای شهر سنندج است که تا 50 روز آینده وارد بازار می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.95338s, 18q