چرا آبمیوه به مفیدی میوه نیست؟

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۵:۰۹ - کد خبر: 265009
چرا آبمیوه به مفیدی میوه نیست؟

سلامت نیوز: فواید خوردن خود میوه با آبمیوه یكی نیست. برای این‌كه ببینیم چرا، اول بیایید فواید پوست و گوشت میوه‌ها را بررسی كنیم.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم، پوست میوه‌هایی ازجمله سیب و هلو حاوی رنگدانه‌هایی نظیر كاروتنوئیدها و فلاونوئیدها است كه جزو مواد مغذی تأمین‌كننده سلامت بدن به‌شمار می‌روند. اما چون پوست میوه‌ها طی فرآیند آب‌گیری در كارخانه معمولا حذف می‌شود، در آبمیوه خبری از خواص رنگدانه‌های موجود در پوست میوه نیست . پالپ یا گوشت میوه‌ها سرشار از فیبر و سایر مواد مغذی است، اما آبمیوه به‌اندازه خود میوه فیبر ندارد. مثلا یك پیمانه آب سیبی كه فاقد پالپ باشد، فیبر خیلی ناچیزی دارد.


برای یك پیمانه آب سیب به تقریبا سه تا چهار عدد سیب نیاز است و هر عدد سیب كامل حدود 75/3 گرم از فیبر مورد نیاز روزانه بدن را تأمین می‌كند. یعنی سه تا چهار عدد سیب مجموعا ۱۲ تا ۱۵ گرم فیبر به بدن می‌رساند؛ اما این مقدار فیبر در آب سیب وجود ندارد.


وقتی فیبر و بسیاری دیگر از مواد مغذی موجود در میوه‌ها طی فرآیند آب‌گیری از دست می‌روند، بیشتر قند میوه باقی می‌ماند. همچنین توجه داشته باشید كه آبمیوه سریع‌تر از خود میوه قندخون را بالا می‌برد. ضمن این‌كه در آبمیوه‌های كارخانه‌ای از افزودنی‌های شیرین‌كننده هم استفاده می‌شود. البته اینها را نگفتیم كه كلا خوردن آبمیوه‌های طبیعی را هم كنار بگذارید، اما بدانید آبمیوه هرگز جای خود میوه را نمی‌گیرد!
منبع: whfoods

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.53111s, 19q