ارائه یافته های جدید به بهانه هفته سلامت مردان

در چند دقیقه مشکلات قلبی خود را پیش بینی کنید!

۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۱۱:۰۶ - کد خبر: 265212
در چند دقیقه مشکلات قلبی خود را پیش بینی کنید!

سلامت نیوز:تعداد حرکات شنایی که یک مرد می‌تواند درمطب پزشک انجام دهد، پیش‌بینی‌کننده‌ احتمال بروز مشکلات قلبی طی سال‌های بعد است.

به گزارش سلامت نیوز به نیوز به نقل از روزنامه خراسان ، این نتیجه‌ مطالعه‌ای است که همین هفته منتشر شده است.محققان از نتایج مطالعه جدید روی آتش‌نشانان در آمریکا توانستند روشی بدون هزینه و سریع برای پیش‌بینی احتمال بروزمشکلات قلبی درآقایان پیدا کنند.

این مطالعه با مشارکت چند مرکز دانشگاهی انجام شده است و 1104 مرد با میانگین سنی 39 سال در آن شرکت داشتند. در ابتدای مطالعه، وضعیت جسمی این افراد در ابعاد مختلف بررسی و سپس به مدت 10 سال سلامت آن‌ها پیگیری شد.

بعد از کنترل تاثیرسن، شاخص توده بدنی و نتیجه تست VO2 (میزان مصرف اکسیژن در زمان فعالیت بدنی شدید) مشخص شد فاکتوری که شاخص خوبی برای پیش‌بینی احتمال مشکلات قلبی است، چیزی نیست جز تعداد حرکات شنایی که آن‌ها در ابتدای مطالعه انجام داده بودند. نتایج نشان داد افرادی که در یک نوبت، توانایی انجام بیش از 40 بار حرکت شنا را داشتند، 96 درصد کمتر از افرادی که کمتر از 10 بار می‌توانستند این حرکت را انجام دهند، طی 10سال دچارمشکلات قلبی شده‌اند.


ساده اما مبتنی بردلیلی معتبر
پژوهشگران این مطالعه درتبیین این مطلب می‌گویند: انجام تعداد زیاد حرکت شنا، نیاز به فعالیت بدنی منظم دارد. در واقع این حرکت، کاری نیست که افراد بدون آمادگی قبلی بتوانند آن را در دفعات زیاد انجام دهند.

از طرفی مطالعات متعددی تا به امروز نشان داده‌ است که داشتن فعالیت بدنی منظم، به کاهش احتمال بروز مشکلات قلبی منجر می‌شود. به عبارت دیگر این مطالعه توانسته فعالیت بدنی را به شکلی ساده، سریع و بدون هزینه اندازه گیری کند و حالا پزشکان می‌توانند به راحتی از بیماران خود بخواهند تا در مطب آن را انجام دهند.


البته اگر شما هم بخواهید می‌توانید همین امروز دست به کار شوید و ببینید در یک نوبت چند حرکت شنا می‌توانید انجام دهید. اگر تعداد حرکات زیر 10 بود، زمان را از دست ندهید و هر چه سریع‌تر برای افزایش تحرک بدنی خود برنامه‌ریزی کنید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.6333s, 19q