پیش‌بینی ایجاد 70‌هزار اشتغال مستقیم در سال آینده

۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۱۲:۳۴ - کد خبر: 265218
پیش‌بینی ایجاد 70‌هزار اشتغال مستقیم در سال آینده

سلامت نیوز:آیین شکرانه بهره‌برداری از 41‌هزار اشتغال مستقیم که صبح دیروز با حضور رییس دفتر رهبر معظم انقلاب و رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام؟ره؟ برگزار شد، محلی بود برای اینکه خبرهای خوبی در شرایط فعلی اقتصادی کشور به گوش برسد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه صبح نو ،آقای محمد مخبر در مراسم دیروز با اشاره به اینکه در جنگ اقتصادی راهی جز تکیه به مردم نداریم، گفت: برای سال آینده، پیش‌بینی می‌کنیم ۴۱ هزار اشتغال مستقیم ایجاد شده توسط ستاد را به ۷۰ هزار شغل برسانیم.


وی در این مراسم که در نمایشگاه دائمی بنیاد برکت برگزار شد با تسلیت سالروز وفات حضرت ام‌البنین؟س؟ اظهار کرد: زمانی که حادثه تروریستی سیستان‌و‌بلوچستان منجر به شهادت پاسداران انقلاب اسلامی شد، مطمئن بودیم که دشمنان با ضربه سنگینی مواجه می‌شوند و این اتفاق خواهد افتاد.

مخبر با اشاره به اینکه پیش از انقلاب اسلامی غربی‌ها و آمریکایی‌ها با تمام توان برای جلوگیری از وقوع انقلاب تلاش می‌کردند، گفت: با تمامی فعالیت‌های دشمنان، اراده خداوند متعال بر پیروزی انقلاب اسلامی بود. رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی نیز دشمنان به‌طور جدی بحث تجزیه کشور را مطرح کردند که با لطف خدا آن را هم پشت سر گذاشتیم.

مخبر با بیان اینکه در جنگ تحمیلی نیز مردم و جوانان با دست خالی مقابل دشمنان ایستادند، گفت: از پیروزی انقلاب تا به امروز دشمنان مسأله تحریم را به‌صورت جدی دنبال کرده‌اند تا به مردمی که به نظام سلطه آسیب زده‌اند، ضرری وارد کنند. وی با اشاره به پیشرفت تجهیزات نظامی کشور پس از انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد:

امروز در جنگ وسیع اقتصادی هستیم؛ اگر در جنگ تحمیلی بخشی از مردم درگیر بودند، در جنگ اقتصادی تمامی مردم متأثر از این جنگ هستند بنابراین در این جنگ، راهی جز تکیه به مردم نداریم.

اولویت فعالیت در مناطق محروم
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ در بخش دیگری از سخنان خود در این مراسم با بیان اینکه روح بیانیه رهبر انقلاب برای گام دوم، بسیج کردن مردم با اولویت جوانان است، گفت: از ابتدا که در ستاد اجرایی حضور یافتیم، برحسب فرمایشات مقام معظم رهبری، اولویت‌مان را بر محوریت توانمندسازی اقتصادی مردم در مناطق محروم قرار دادیم؛ علاوه بر این فعالیت، با تأکید ایشان، فعالیت‌های موردی را نیز پیگیری کردیم.


مخبر با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته بیش از ۴۰ هزار پروژه را با بودجه‌ای بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان راه‌اندازی کردیم، یادآور شد: یک هزار و ۵۵۰ مدرسه، یک هزار و ۲۰۰ مرکز فرهنگی، ۳۰ هزار واحد مسکونی، یک هزار و ۱۰۰ پروژه درمانی، دو هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی،159 مرکز جامع بهداشتی، از جمله این پروژه‌ها هستند.

وی با اشاره به صدور یک میلیون بیمه‌نامه توسط بخش بیمه بنیاد برکت در مناطق محروم کشور افزود: ۱۰ هزار زوج نابارور درمان شدند یا در حال درمان هستند که ۵۴۲ مورد درمان شده‌اند و ۲۲۴ نوزاد به دنیا آمده‌اند.

حضور و همراهی مردم
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ در آیین شکرانه بهره‌برداری از 41 هزار اشتغال مستقیم به حضور مردم در فعالیت‌های ستاد نیز اشاره داشت.

وی با بیان اینکه پویش‌های خوبی با همکاری مردم شکل گرفته است، گفت: ۳۰۰ هزار بسته لوازم‌التحریر توسط همین پویش‌ها فراهم شد که در ابتدای سال تحصیلی در مناطق محروم توزیع شد. مخبر ادامه داد: فعالیت مهمی را با بررسی‌های میدانی پیگیری کردیم و بر این اساس الگوهای اشتغال‌محور را طراحی و ساماندهی کردیم.


وی با تشکر از بانک مهر ایران و مدیرعامل این مجموعه گفت: در هفت ماه گذشته ۴۱ هزار شغل مستقیم توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ ایجاد شد که در قبال این آمار ۴۰ هزار شغل غیر مستقیم هم ایجاد شده است.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ افزود: خدا را شاکریم که امروز در ستاد در نقطه عطفی قرار داریم؛ من کمترین نقش را در این مجموعه دارم و تکیه‌گاهی هستم که خودم نیز تکیه‌ام به رهبر انقلاب و امام زمان ؟عج؟ است؛ همیشه به دوستانم در ستاد گفته‌ام، کار کنید، اگر ضرر کردید به نام من است و اگر موفق شدید به نام خودتان خواهد بود.


مخبر با اشاره به فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ در هفت ماه گذشته گفت: ایجاد ۲۰ هزار شغل اجتماع‌محور، اشتغال ۷۰۰ نفر در مشاغل کوچک و متوسط و ارائه تسهیلات به ۱۵۰۰ نفر از جمله این فعالیت‌ها بود. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ باید به سمبل «ما می‌توانیم» تبدیل شود، تأکید کرد:

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ به عرصه‌هایی وارد شده است که مردم توانایی انجام آن را ندارند و دولت هم نباید آن را انجام دهد و از همه مهم‌تر اضطرار کشور است.


رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ با اشاره به اولویت فعالیت‌های ستاد در مناطق محروم کشور خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته ۳۸۲ شرکت در این مجموعه سهام‌شان را به مردم واگذار کردند و آماده‌ایم سهام شرکت‌ها از یک تا ۱۰۰ درصد واگذار کنیم.


مخبر با بیان اینکه هدف‌مان در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ اقتصادی نبوده است، گفت: برای سال آینده، پیش‌بینی می‌کنیم که این ۴۱ هزار شغل مستقیم را به ۷۰ هزار شغل مستقیم برسانیم. در این مراسم همچنین از سامانه طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت رونمایی شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.24935s, 19q