عرضه فرآورده های آرایشی در نمایشگاه‌های بهاره به مجوز نیاز دارد

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۶:۲۸ - کد خبر: 266025

سلامت نیوز: اداره کل فراورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: عرضه، فروش و نمایش هرگونه کالای آرایشی بهداشتی شوینده و سلولزی در نمایشگاه‌های بهاره باید با مجوز اداره کل آرایشی و بهداشتی این سازمان یا معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت گیرد.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، از سازمان غذا و دارو، حفظ سلامت کالاهای عرضه‌شده در سطح بازار و حفظ سلامت مصرف‌کنندگان از مهمترین وظایف قانونی سازمان غذا و دارو و به‌ تبع آن اداره کل آرایشی و بهداشتی است.


این اطلاعیه افزوده است از آنجایی ‌که همه ‌ساله در آستانه فرارسیدن سال نو نمایشگاه های عرضه مستقیم محصولات گوناگون در سطح کشور برگزار می‌شود که احتمالا در سال جاری نیز شاهد برپایی این نمایشگاه‌ها خواهیم بود، عرضه، فروش و نمایش هرگونه کالای آرایشی بهداشتی، شوینده و سلولزی باید با مجوز اداره کل آرایشی و بهداشتی این سازمان یا معاونت‌های غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت گیرد.


این اطلاعیه تاکید کرده است بنابراین شایسته است برگزارکنندگان علاوه بر توجه به این موضوع، تصویری از مجوز صادره را به این اداره کل ارسال کنند.
همچنین پس از صدور مجوز، حتماً بازرسی ویژه‌ای از نمایشگاه موردنظر توسط کارشناسان آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت می‌گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.16959s, 18q