زیرپوست تولید تجهیزات پزشکی چه میگذرد؟

هیئت امنای صرفه جویی ارزی باید پاسخگوی نحوه تخصیص ارز دولتی به وارد کننده تجهیزات پزشکی کشور باشد

۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۶:۴۰ - کد خبر: 266193
هیئت امنای صرفه جویی ارزی باید پاسخگوی نحوه تخصیص ارز دولتی به وارد کننده تجهیزات پزشکی کشور باشد

سلامت نیوز:طی روزهای گذشته انتشار یادداشتی در سلامت نیوز درباره تولیدات تجهیزات پزشکی کشور و نحوه تخصیص ارز به وارد کننده خبرساز شد.

این یادداشت را میتوانید از اینجا بازخوانی کنید : چگونه تولیدات تجهیزات پزشکی کشور به بن بست رسیده اند؟!/تولید کنندگان مقصرند یا اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت؟

در این رابطه دکتر رضا مسائلی مدیرکل اسبق تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در گفتگویی با خبرنگار سلامت نیوز گفت :« اداره کل تجهیزات پزشکی در طول زمان مسئولیتش؛ همواره بر تقویت بخش تولید تاکید داشته و از آن حمایت کرده است. منتهی تغییرات مکرر سیاست های کلان دولت در حوزه ی تجهیزات پزشکی در اعطای ارز کار این اداره کل را بسیار دشوار کرده بود‌.»


مسائلی مطالبی که در این یادداشت برای اولین بار در سلامت نیوز منتشر و در سایت های دیگر بازتاب فراوانی داشت را نوعی بی انصافی در حق اداره کل تجهیزات پزشکی دانست و افزود :«در مورد چرایی اختصاص ارز به برخی از کالاهای وارداتی که تولید مشابه داخلی آن است؛ با وجود انبار بودن تولیدات آنها را سوالی دانست که باید از هیئت امنای ارزی پرسید؛ نه اداره کل تجهیزات پزشکی؛

وی با بیان اینکه :«هیئت امنا نباید کالایی که تولید داخل داریم را از نمونه ی خارجی با ارز مرجع ۴۲۰۰ تومنی بخرد و این حرف درستی است » خاطر نشان کرد :« نباید این نوع کالاها خریداری شود. در دوره ی مسئولیت بنده مخالف چنین رویکردی از سوی هیئت امنا بودم؛ بنده هم معتقدم که باید جلوی این رویکرد گرفته شود.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.92674s, 19q