مرد نقابدار در دادگاه منکر قتل همسایه اش شد

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۲:۴۹ - کد خبر: 266337
مرد نقابدار در دادگاه منکر قتل همسایه اش شد

سلامت نیوز:مرد جوان که مدعی بود با انگیزه سرقت، مرد همسایه را به قتل رسانده در دادگاه منکر اتهام قتل شد.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رسیدگی به این پرونده از سی و یکم فروردین سال ۹۵ زمانی کلید خورد که ماموران پلیس با جسد مرد جوانی در شریف آباد روبه‌رو شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آفتاب یزد ،بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد وی "میثم" نام داشته و با ضربه‌های کارد به قتل رسیده است."مینا"، همسر مقتول در نخستین بازجویی‌ها به کارآگاهان گفت: نیمه‌های شب بود که با فریاد‌های همسرم از خواب پریدم. او با مرد غریبه‌ای که نقاب بر چهره داشت، درگیر شده بود. درگیری بالا رفت تا این‌که مرد غریبه با چاقو همسرم را کشت و فرار کرد،هنگام فرار نقابش از چهره افتاد و او را شناختم؛ وی همسایه مان بود.

بدین ترتیب "غلام" به دنبال اظهارات زن جوان دستگیر شد. او که از اتباع افغانستان بود در نخستین بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرد و گفت: به انگیزه سرقت پول و طلا از خانه "میثم" مرتکب قتل شده است.وقتی از دیوار به حیاط خانه میثم پریدم اول به اتاق خوابشان رفتم. با دیدن همسر میثم در خواب وسوسه عجیبی به جانم افتاد،می‌خواستم به سراغش بروم که شوهرش بیدار شد و با هم درگیر شدیم. من هم مجبور شدم او را با چاقو بزنم.

مرد جوان بعد از بازسازی صحنه جرم روانه زندان شد و پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.در اولین جلسه رسیدگی به پرونده به ریاست قاضی قربان‌زاده، برای متهم درخواست قصاص شد.سپس متهم در جایگاه قرار گرفت، اما برخلاف اعترافات اولیه‌اش منکر اتهام قتل شد و گفت: نمی‌دانم چه کسی میثم را کشته است.

او در جواب پرسش ریاست دادگاه مبنی بر این‌که شما در اظهارات اولیه به قتل اعتراف کرده اید و حتی به نوع و رنگ لباس مقتول و همسرش نیز اشاره کرده بودید، گفت: «همه این اظهارات تحت فشار‌های بازجویی و تهدید بازپرس پرونده بود. او خودش همه این اظهارات را نوشته است. او در ادامه گواهی شاهدان حادثه را نیز رد کرد و گفت: «توضیحات شاهدان حادثه را قبول ندارم، آن‌ها دروغ می‌گویند من قاتل نیستم.»
بدین ترتیب در پایان جلسه، قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.02899s, 18q