هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است/افزایش دما تا فردا

۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۳:۰۴ - کد خبر: 266432
هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است/افزایش دما تا فردا

سلامت نیوز:گزارش‌ها نشان می‌دهد تهران پنجاه و نهمین روز ناسالم برای گروه‌های حساس را پشت سر می‌گذارد و پیش‌بینی شده با افزایش نسبی دما تا فردا، این شرایط همچنان ادامه داشته باشد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان بر اساس آنچه که شرکت کنترل کیفیت هوا گزارش داده است، کیفیت هوای امروز، یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ تهران با شاخص ۱۰۱ در شرایط نا سالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. شهروندان تهرانی از ابتدای امسال تا به امروز، ۲۸ روز هوای پاک، ۲۶۷ روز هوای سالم و ۵۹ روز هوای ناسالم تنفس کرده اند.

پیش بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (یکشنبه) نسبت به روز گذشته است که شرایط برای تجمع آلاینده‌ها طی برخی ساعات را فراهم خواهد کرد. هرچند افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی که به طور معمول در طول روز با تابش خورشید و گرمای هوا شکل می‌گیرد و وزش باد (با بزرگی بین ۳ تا ۴ متربرثانیه) در برخی ساعات، در پراکندگی موقتی آلاینده‌ها تاثیرگذار خواهد بود. این وضعیت جوی کمابیش تا روز دوشنبه تداوم خواهد داشت و به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر میزان ابرناکی و سرعت باد افزوده شده که به تبع آن بهبود نسبی کیفیت هوای پایتخت را به دنبال خواهد داشت.

طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می‌رود امروز افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها مشاهده شود و تا صبحگاه روز دوشنبه، وضعیت کیفیت هوای اکثر مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد. همچنین تا روز آینده دما روند افزایشی خواهد داشت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.53752s, 19q