بیماری دیابت و ضربه چشم در ایجاد خونریزی چشم موثر است

۱۳۹۰/۰۱/۳۱ - ۱۳:۱۵ - کد خبر: 26665
سلامت نیوز :خونریزی چشم نوعی پارگی عروق ملتهمه و صلبیه چشم بوده كه عوامل متعددی همچون دیابت، افزایش فشار خون و ضربه چشم در ایجاد آن نقش دارند.
دكتر علیرضا رجعتی حقی فوق تخصص شبكیه و لیزر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: خونریزی چشم نوعی پارگی عروق ملتهمه و صلبیه چشم بوده كه در این حالت سفیدی یا همان صلبیه چشم پر از خون می شود كه عوامل متعددی در ایجاد آن نقش دارند.

وی تصریح كرد: پارگی عروق چشم ممكن است بر اثر ضربه به چشم، افزایش فشار چشم، بیماری های دیابت، اختلالات انعقادی (كمبود فاكتورهای انعقادی خون) و همچنین افزایش فشار خون ایجاد شود.

رجعتی حقی با اشاره به اینكه خونریزی چشم معمولا در بزرگسالان مشاهده می شود افزود: این عارضه در كودكان نیز بر اثر ضربه به چشم می تواند ایجاد شود.

این فوق تخصص خاطر نشان كرد: به طور معمول خونریزی چشم خطرناك نیست و با مراجعه به متخصص و به مرور زمان برطرف می شود.

رجعتی حقی به افرادی كه به بیماری دیابت مبتلا هستند و یا فشار خون بالایی دارند توصیه كرد و گفت: به این دسته از افراد توصیه می شود كه چشم های خود را از ضربه خوردن حفظ كنند و به صورت مرتب فشار و قند خون خود را كنترل نمایند و در نهایت افرادی كه اختلالات انعقادی دارند با انجام آزمایش های متعدد سعی در برطرف كردن این اختلال خود كنند تا دچار خونریزی چشم نشوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
دریا
با سلام و خسته نباشید. خدمت شما.
مادرم یکسال است که دو چشم خود را به دلیل آب مروارید عمل کرده و قابل ذکر است که مادر بنده دیابت هم دارد و ناشتا 200 و بعد ناشتا حتی به 400 هم می رسد. با اینکه ما کنترل هم داریم ولی همیشه همین است. حدود چهار ماه پیش چشمه چپش خونریزی داخلی داشت و ما با مراجعه به پزشک چشمش را لیزر کردیم حال هم همان مشکل را دارد. و خونریزی داخلی کرده است.
از محضر جنابعالی این سوال را دارم که آیا لیزر به تعداد زیاد ضرر دارد و آیا این خونریزی خطرناک است؟؟؟
با تشکر
0.62105s, 19q