انحراف و تنبلی چشم كودكان را جدی بگیرید

۱۳۹۰/۰۱/۳۱ - ۱۳:۲۹ - کد خبر: 26673
سلامت نیوز :انحراف و تنبلی چشم كودكان از جمله بیماری‌هایی هستند كه در صورت بی توجهی والدین و درمان نشدن در سالهای اول زندگی كودك، می‌توانند مشكلات بینایی شدیدتری برای وی در سنین بالاتر ایجاد كند.

به گزارش فارس، علی میرزاجانی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران با بیان این مطلب اظهار داشت: با وجود اجرای طرح غربالگری بینایی سنجی برای كودكان قبل از ورود به دبستان، یكی از مهمترین عللی كه باعث می‌شود شاهد درمان نشدن انحرافات و تنبلی چشم در كودكان در دوران تحصیل در مدرسه باشیم، بی توجهی والدین به اهمیت و نقش درمان در سالهای اولیه زندگی كودك و پیگیری نكردن درمان كامل این بیماریهاست.

وی سالهای اولیه زندگی كودك را در نتیجه بخش بودن درمان انحرافات و تنبلی چشم بسیار حیاتی عنوان كرد و افزود: درمان انحرافات و تنبلی چشم باید در اسرع وقت و بلافاصله پس از تشخیص در كودكان آغاز شود و به تعویق انداختن درمان برای كودكان برای هر یكسال، شانس بهبودی كامل آنها را در آینده كمتر خواهد كرد.

میرزاجانی یكی از راههای درمان نارسایی‌های بینایی در كودكان را استفاده از عینك مناسب عنوان كرد و به خانواده هایی كه تمایلی به استفاده از عینك برای كودكان خود ندارند تأكید كرد: والدین لازم است با صبوری در ارتباط با درمان فرزندان خود از ایجاد مشكلات و خطرات شدیدتر بینایی برای كودكان در آینده جلوگیری كنند و بدین شكل سلامت بینایی و دید طبیعی برای تمام عمر كودك را تضمین كنند.

وی همچنین به برگزاری چهاردهمین كنگره سراسری اپتومتری ایران از 18 تا 20 خرداد اشاره كرد و افزود: در جریان این كنگره سراسری، آخرین دستاوردها در زمینه تشخیص و درمان انحرافات و تنبلی چشم كودكان مورد بحث و بررسی اندیشمندان و استادان دانشگاههای سراسر كشور قرار خواهد گرفت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18896s, 18q