زوار عمره مفرده قبل از عزیمت به عربستان معاینه پزشكی شوند

۱۳۹۰/۰۱/۳۱ - ۱۳:۵۰ - کد خبر: 26684
سلامت نیوز : معاون حج و عمره مركز پزشكی حج و زیارت هلال احمر گفت: بیشترین علت متوفیان زائر عمره مفرده كشورمان عدم معاینه پزشكی زوار و آگاهی از بیماری خود بوده است.

امین رضا طباطبایی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: از آغاز ورود زوار عمره مفرده كشورمان به شهرهای مدینه و مكه تا پایان هفته گذشته 21 نفر از زوار كشورمان فوت كرده‌اند كه بیشترین علت مرگ آنان نیز عدم معاینه پزشكی و آگاهی آنان از بیماری‌شان بوده است بنابراین زوار عمره مفرده باید قبل از عزیمت به عربستان در ایران به طور جد معاینه پزشكی شوند.

وی افزود: مركز پزشكی حج و زیارت هلال احمر كشورمان با 2 درمانگاه سیار و بین راهی در مجموع در دو شهر مكه و مدینه 19 درمانگاه برای زوار عمره مفرده كشور راه‌اندازی كرده است كه به صورت 24، 16 و 8 ساعته به آنان خدمات درمانی و بهداشتی ارائه می‌كند.

طباطبایی تصریح كرد: درمانگا‌ه‌های مركز پزشكی حج و زیارت هلال احمر روزانه در مجموع در شهرهای مدینه و مكه بیش از 5 تا 6 هزار زائر كشورمان را تحت معاینه، ویزیت و درمان قرار می‌دهند.

معاون حج و عمره مركز پزشكی حج و زیارت هلال احمر اظهار داشت: مشكلات تنفسی، سرماخوردگی و در نهایت دردهای عضلانی بیشترین علت مراجعه بیماران به درمانگا‌ه‌های مركز پزشكی حج و زیارت هلال احمر كشورمان در شهرهای مدینه و مكه بوده است.

طباطبایی گفت: بیشترین توصیه مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر به زوار عمره مفرده كشورمان جهت عزیمت برای تشرف به خانه خدا معاینه قبل از اعزام است تا از وضعیت جسمی خود آگاه شوند و در صورت عدم اجازه اعزام توسط پزشك معالج از جمله بیماری‌های قلبی به طور جد به این توصیه‌ها عمل كنند و حتی المقدور از عزیمت به عربستان با وجود بیماری خودداری كنند.

معاون حج و عمره مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر خاطرنشان كرد: این مركز در شهرهای مدینه و مكه با توزیع بروشورهای آموزشی و ارائه بسته‌های كمك‌های اولیه در مراكز اقامتی زوار عمره مفرده كشورمان سطح آگاهی زوار را در این راستا ارتقا می‌دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.53446s, 18q