حقوق معلمان ۱۰ تا ۲۰ درصد، پلکانی افزایش می‌یابد

۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۶:۱۱ - کد خبر: 266872
حقوق معلمان ۱۰ تا ۲۰ درصد، پلکانی افزایش می‌یابد

سلامت نیوز:معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، ۴۰۰ هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد، به‌صورت پلکانی خواهد بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ایران ،حجت‌الاسلام تیمور علی عسگری در حاشیه گردهمایی مشترک معاونان و مشاوران و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها گفت: بودجه ما در حوزه نوسازی و بازسازی مدارس و بودجه‌های عمرانی از نظرکارشناسان بسیار مطلوب ارزیابی شده و بودجه عمرانی حدوداً سه برابر افزایش پیدا کرده است. وی افزود: با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، ۴۰۰ هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد، به‌صورت پلکانی خواهد بود.

افزایش حقوق برای معلمان به جهتی که از شرایط ناعادلانه پرداخت حقوق در کشور بی‌بهره نبوده‌اند از یک حمایت نسبی خوبی برخوردار است و در برخی از معلمان که حقوق پایین می‌گیرند و در آغاز استخدام هستند در حدود ۴۵درصد افزایش حقوق را خواهیم داشت. علی عسگری با اشاره به مصوبه معافیت آموزش و پرورش از پرداخت قبوض برق و آب و گاز مدارس نیز گفت: اگر برای مدرسه‌ای قبض برود و مطلع شویم، می‌توانیم شکایت کنیم چون طبق مصوبه مجلس معافیت برای مدارس را داشته است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش همچنین به رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و گفت: ۲۰۰۰ میلیارد تومان در بند ۹ قانون بودجه ۹۸ برای رتبه‌بندی دیده شده است. همچنین مجلس مصوبه مهمی در زمینه ساختمان‌ها، املاک و مدارسی دارد که در اختیار دستگاه‌ها و اشخاص دیگری است و باید ظرف مدت شش ماه به آموزش و پرورش باز پس داده شود. مصوبه‌ای دیگری هم درباره زمین‌های آموزشی داریم که می‌توانیم کاربری آنها را تبدیل به احسن و درآمد پایدار کنیم البته این یکی از راه‌های درآمدزایی است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.96614s, 19q