افزایش كمپ‌های اعتیاد استاندارد در سال جاری

۱۳۹۰/۰۱/۳۱ - ۱۵:۵۵ - کد خبر: 26692
سرپرست سازمان بهزیستی كشور از افزایش كمپ‌های اعتیاد استاندارد برای درمان معتادان در سال جاری خبر داد.

به گزارش فارس ، احمد اسفندیاری در نشست خبری خود در پایان نخستین همایش ملی دوسالانه آسیب‌های اجتماعی ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رشد مصرف شیشه،قرص‌های روانگردان و مواد مخدر نوپدید در كشور افزایش داشته است و به راحتی به دست افراد می‌رسد كه باید در این زمینه آسیب‌شناسی شود و اقداماتی را انجام داد.

وی با بیان اینكه یكی از اولویت‌های جدی سازمان بهزیستی و ستاد مواد مخدر، كنترل معتادان به مواد مخدر است، تصریح كرد: در سال 89 بهزیستی با ستاد مبارزه با مواد مخدر برنامه‌های خوبی را در حوزه كاهش و درمان معتادان به مواد مخدر انجام داد.

اسفندیاری توسعه كمپ‌های ترك اعتیاد استاندارد در سال جاری را یكی از برنامه‌های بهزیستی در حوزه كاهش آسیب‌های اجتماعی مطرح كرد و گفت: علاوه بر این بحث حرفه‌آموزی و ایجاد شغل برای معتادانی كه درمان شده‌اند از اولویت كاری بهزیستی است.

وی در خصوص آسیب‌های اجتماعی دیگر از جمله كودك‌آزاری و كودكان خیابانی، اظهار داشت: سازمان بهزیستی در این خصوص نیز برنامه‌هایی را در دست تدوین و اقدام دارد.

اسفندیاری افزود: خوشبختانه در لایحه بودجه 90 درباره بودجه سازمان بهزیستی شاهد رشد 24.5 درصد نسبت به سال 89 هستیم كه امیدواریم بتوانیم در حوزه‌های مختلف اجتماعی اقدامات خوبی را برای جامعه هدف خود انجام دهیم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.51188s, 18q