دستورالعمل تعرفه خدمات سرپایی دارویی در داروخانه‌های دولتی و خصوصی ابلاغ شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۰:۱۱ - کد خبر: 267056
دستورالعمل تعرفه خدمات سرپایی دارویی در داروخانه‌های دولتی و خصوصی ابلاغ شد

سلامت نیوز: دستورالعمل تعرفه خدمات سرپایی دارویی در داروخانه‌های دولتی و خصوصی که به تایید وزیر بهداشت رسیده است، توسط معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد‌.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان دستورالعمل تعرفه خدمات سرپایی دارویی در داروخانه‌های دولتی و خصوصی که به تایید وزیر بهداشت رسیده است، توسط معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد.

متن این دستورالعمل به شرح زیر است:

به استناد بند ۱۵ ماده ۱ قانون تشکیلات و وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصوب سال ۱۳۶۷ تعرفه خدمات سرپایی داروخانه‌های دولتی و خصوصی به شرح زیر تعیین و ابلاغ می‌شود:

۱. تعرفه خدمات دارویی به ازای هر قلم دارو در نسخه مطابق ۰.۰۸ کای حرفه‌ای خدمات تشخیصی و درمانی تعیین می‌شود. این تعرفه تا سقف ۳ قلم دارو در هر نسخه قابل دریافت می‌باشد. در شب و ایام تعطیل ۱۰ درصد به آن اضافه می‌شود.

۲. تعرفه خدمات دارویی برای دارو‌های بدون نسخه (OTC) به ازای هر قلم دارو معادل ۰.۰۱۵ کای حرفه‌ای خدمات تشخیصی و درمانی تعیین می‌شود. این مبلغ تا سقف ۳ قلم دارو بدون نسخه برای هر بیمار قابل دریافت می‌باشد.

محاسبه تعرفه خدمات دارویی در بخش خصوصی بر مبنای کای بخش خصوصی و در بخش دولتی بر مبنای کای بخش دولتی خواهد بود.

کلیه داروخانه‌ها ملزم به رعایت این دستورالعمل بوده و دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر حسن انجام آن نظارت خواهند نمود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.62848s, 19q