معاون وزارت بهداشت:

تعداد زیادی از مصدومان سیل شیراز ترخیص شدند

۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۳:۰۵ - کد خبر: 267368
تعداد زیادی از مصدومان سیل شیراز ترخیص شدند

سلامت نیوز: معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تعداد زیادی از 108 مصدوم سیل شیراز، از بیمارستان های این شهر ترخیص شده اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قاسم جان بابایی روز سه شنبه پس از جلسه ستاد بحران شیراز، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز به خوبی توانست مصدومان این حادثه را به مراکز درمانی منتقل کند و به جز تعدادی که جان خود را از دست دادند، بسیاری از مصدومان این حادثه از بیمارستان ها مرخص شدند.
جان بابایی افزود: در حال حاضر 30 مصدوم حادثه سیل روز گذشته در بیمارستان های شیراز بستری هستند که چهار مصدوم در بخش مراقبت های ویژه و سایر مصدومان در بخش های عادی بستری هستند.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز هماهنگی بسیار خوبی بین مراکز درمانی این شهر ایجاد کرد و علاوه بر انتقال سریع مصدومان، ظرفیت 300 تخت بیمارستانی خالی برای ارائه خدمات به مصدومان احتمالی این حادثه در نظر گرفته بودند.
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه احتمال این وجود دارد که در روزهای آینده مجددا شاهد بروز سیلاب و طغیان رودخانه ها در استان فارس و استان های مجاور باشیم، از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای مقابله با این حوادث خبر داد و افزود: بخش های بیمارستانی در شیراز که احتمال آبگرفتگی آنها وجود دارد، تخلیه شده و بیمارستان های معین نیز مشخص شده و حتی بیمارستان های معین در استان های مجاور نیز مشخص شده که در شرایط بحرانی بتوانند بیماران و مصدومان احتمالی را به آن بیمارستان ها منتقل کنند.
وی افزود: بلافاصله بعد از وقوع سیل در شیراز به همراه وزیر بهداشت و دکتر کولیوند رییس سازمان اورژانس کشور به شیراز سفر کردیم و پس از جلسه ستاد بحران شیراز که در استانداری فارس تشکیل شد و تا ساعات ابتدایی صبح امروز ادامه داشت، از مصدومان این حادثه عیادت خواهیم کرد.
به گزارش ایرنا، حادثه سیل در استان‌های شمالی و جنوب غربی کشور باعث فوت و مصدوم شدن هموطنان شده است. روز گذشته ‏‏17 نفر در شیراز، یک نفر در کوهدشت و یک نفر در سرپل‌ذهاب بر اثر وقوع سیل جان باختند و امروز مجموع فوتی‌های این ‏حوادث با دو فوتی دیگر در شیراز و کهگیلویه و بویراحمد، به 21 نفر رسیده است.‏ همچنین وقوع سیل منجر به فوت یک مرد 15 ساله در بوستان باشت کهگیلویه و بویراحمد شده است.‏
جلسه ستاد بحران شیراز صبح امروز با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، سعید نمکی و حجت الاسلام سیدمحمود علوی وزرای اطلاعات و بهداشت برگزار شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.22842s, 19q