مجلس برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پیگیری موثر نداشته است

۱۳۹۰/۰۲/۰۶ - ۱۴:۳۶ - کد خبر: 26954
مجلس برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پیگیری موثر نداشته است
عضو كمیسیون بهداشت مجلس گفت: مجلس تاكنون پیگیری موثری برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری نداشته است به همین علت اعتبارات مورد نیاز این قانون تأمین نشده است.

به گزارش سلامت نیوز  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، امیر حسین قاضی زاده اظهار كرد: تصور می‌كنم كه تاكنون مجلس پیگیری موثری برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری نداشته است و طبیعتاً بار مالی لازم برای اجرای آن مهمترین مانع برسر راه اجرای این قانون است.

وی گفت: باید از عدد مشخص بودجه سلامت كه بین بخش‌های مختلف توزیع می‌شود سهم و اعتبار مورد نیاز اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری جدا و به این حوزه تعلق بگیرد.

وی ادامه داد: با اجرای این قانون باید بار مالی آن از سوی سازمان‌های بیمه‌گر تأمین شود در غیر این صورت به مردم تحمیل می‌شود در عین حال كه نیازمند ایجاد تغییر در روش پرداخت‌ها هستیم.

عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: تاكنون سازمانهای بیمه گر نسبت به پذیرش بار مالی ناشی از اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مقاومت كرده‌اند و شورای عالی بیمه نیز آن را تصویب نكرده است از این رو شاهد اجرای این قانون در كشور نبوده‌ایم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.90153s, 18q