تغییر تعرفه بیمه تجهیزات مصرفی بیماری تالاسمی موجب نگرانی شده است

۱۳۹۰/۰۲/۰۶ - ۱۵:۰۰ - کد خبر: 26962
سلامت نیوز : رییس انجمن تالاسمی ایران گفت: تغییر تعرفه بیمه تجهیزات مصرفی بیماری تالاسمی از ابتدای سال جاری، نگرانی هایی را برای این دسته از بیماران ایجاد كرده است.
 
مجید آراسته در گفت و گو با ایرنا افزود: تجهیزات مصرفی بیماران تالاسمی مانند سرنگ، پنبه ، الكل پیش از این زیر پوشش بیمه، رایگان بود اما سیاست سازمان های بیمه گر در سال جدید تغییر كرده است و با توجه به این سیاست ها بیماران هر ماه باید حدود 13 هزار تومان را برای اینگونه تجهیزات پرداخت كنند.
وی اظهار داشت: بیماری تالاسمی یك بیماری ژنتیكی مادرزادی كم خونی است و مبتلایان به این بیماری به رغم كم خونی با افزایش بیش از حد آهن در بدن روبرو هستند.
رییس انجمن تالاسمی ایران خاطرنشان كرد: افزایش بیش از حد آهن در بدن ، مسمومیت ایجاد می كند و بیماران باید از داروهای كاهنده آهن استفاده كنند تا به بیماری های قلبی مبتلا نشوند.
آراسته با تاكید بر اینكه درمان نشدن افزایش آهن در بدن خطر جانی دارد، گفت: داروهای كاهنده آهن باید بصورت تزریقی استفاده شود و این تزریق هم به تجهیزات مصرفی مانند سرسوزن و دستگاه های خاصی نیاز دارد كه هر بیمار تالاسمی در ماه باید چندین بار این عمل تزریق را انجام دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.38269s, 18q