ازنصب آنتن‌های موبایل در نزدیكی مدارس و كودكستان‌ها خودداری شود

۱۳۹۰/۰۲/۰۷ - ۱۱:۳۰ - کد خبر: 27004
سلامت نیوز : رییس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت درباره مباحث مطرح شده مبنی بر تاثیر آنتن‌های BTS موبایل بر سلامت انسان، گفت: مطالعات نشان می‌دهد كه آنتن‌های موبایل در اطراف خود چگالی انرژی بیش از حد مجاز تولید نمی‌كنند.

دكتر كاظم ندافی در گفت‌وگو با  ایسنا، با اشاره به مطالعات انجام شده درباره تاثیر آنتن‌های BTS موبایل بر سلامت انسان، گفت: در این زمینه چند اقدام تحقیقاتی بزرگ در كشور انجام شده است و نتایج آن به صورت مقالات معتبر در مجلات علمی - پژوهشی و مجلات معتبر ISI منتشر شده است.

به گفته وی، نتایج مطالعات انجام شده حاكی از آن است كه چگالی انرژی آنتن‌های BTS موبایل از حد مجاز استاندارد ملی كمتر است. همچنین سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌های مرتبط بین‌المللی نیز تایید می‌كنند كه این‌ آنتن‌ها در اطراف خود چگالی انرژی بیش از حد مجاز تولید نمی‌كنند و به طور كلی ضرری برای سلامت انسان ندارند.

رییس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت تاكید كرد: اما در عین حال توصیه می‌شود آنتن‌های BTS موبایل در نزدیكی مدارس و كودكستان‌ها نصب نشود و به عنوان یك توصیه علمی حداقل در فاصله صد متری از این مكان‌ها نصب شوند.

وی در پایان گفت: لازم است مردم در ارتباط با تمام وسایلی كه امواج الكتریكی یا میدان الكتریكی و مغناطیسی از خود ساطع می‌كنند موارد احتیاطی را در نظر بگیرند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.62974s, 18q