داروهای جدید ضد بارداری، خطر تشكیل لخته‌های خونی را تشدید می‌كند

۱۳۹۰/۰۲/۰۷ - ۱۱:۴۵ - کد خبر: 27012
سلامت نیوز : متخصصان زنان و مامایی هشدار دادند داروهای جدید ضد بارداری خطر تشكیل لخته‌های خونی را تا دو برابر افزایش می‌دهند.

به گزارش ایسنا، این متخصصان تاكید كردند كه داروهای قدیمی‌تر از این لحاظ بی‌خطر هستند. پزشكان پیش از این نیز هشدار داده بودند كه تمام انواع قرص‌های پیشگیری از بارداری به میزان اندكی خطر تشكیل لخته‌های خونی را افزایش می‌دهند كه این وضعیت بویژه برای عمل خونرسانی به ریه‌ها خطرناك و كشنده است اما یك بررسی آماری جدید در آمریكا نشان داده است كه قرص‌های جدید كه از انواع هورمون پروژسترون هستند، این خطر را حتی بیشتر از قبل تشدید می‌كنند.

به گزارش روزنامه دیلی میل، متخصصان دانشكده پزشكی دانشگاه بوستون با استفاده از اطلاعات حاصل از یك بررسی عمومی در انگلیس به نتایج فوق دست یافته‌اند.

به گفته پزشكان، تشكیل لخته‌های خونی می‌تواند موجب ترومبوس سیاهرگی عمیق در پاها و دست‌ها شده و یا حتی موجب آمبولی ریوی شود.

جزئیات این مطالعات در مجله طب انگلیس به چاپ رسیده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
راحله بسطامی
سلام . من دانشجوی ترم پنج تکنولوژی جراحی هستم و تحقیقی در رابطه با شدت عوارض انواع مختلف قرص های ocp دارم . می خواستم بدونم کدوم قرص هاباعث تشکیل لخته میشه ؟ منظور شما مارولون ، یاسمین ؟
5.96551s, 20q